eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Google, Sahte Haberlerden Vazgeçmek İçin Arama Sonuçlarını Hassaslaştırıyor

Google, Sahte Haberlerden Vazgeçmek İçin Arama Sonuçlarını Hassaslaştırıyor

Google’ın sahte haberlerle savaşma çalışması, sahte hikayelerin belirlenmesi ve durum denetleme vurgusu ile sonuçlanmıyor.

İnternet devi hem sahte haberi hem de hücum materyalini kısıtlamayı umut ederek arama sonuçlarında değişiklikler yapıyor.

Öncelikle, önemsizliği hafifletirken daha otoriter kaynakları teşvik etmek için “sinyaller” ini (tazelik ve bir sitenin görünümünün frekansı gibi) değiştiriyor.

Ayrıca, Google’ın insan Arama Kalite Oranları artık sahte hikayeleri bulmalarına ve eninde sonunda arama algoritmalarını etkilemelerine yardımcı olacak yeni yönergelere sahipler.

Sonuçları da etkilemek için daha fazla fırsatınız olacaktır. Taslak metnin, arama kutusunun otomatik tamamlama sonuçlarında veya Öne Çıkan Parçalardan (bazen sonuçların en üstünde görünen belirgin metin kutusu) ortaya çıktığı anda işaretlenmesi daha kolaydır.

Bir komplo teorisi pasajı veya ırkçı bir otomatik tamamlama önerisi edinirseniz, basit bir geribildirim bağlantısına dokunarak Google’a bilgi verebilirsiniz.

Google, bu tehlikeli sonuçların nispeten nadir olduğunu vurgulamakta hızlıdır sadece yüzde 0,25’i “açıkça yanıltıcı” veya “saldırgan” niteliktedir.

Bununla birlikte, bu sonuçlar, taşıdıkları imge ve etki potansiyeli kadar çok değildir. Şirket, Holokost’taki arama sonuçlarına beyaz bir üstünlük yanlısı site tarafından tepki verildiğinde, sahte haberlerin gelişmesine izin verilmesinin gerçek haberleri tehlikeye atabileceği veya hatta seçimleri çarpıtabileceği yönündeki endişeleri Aralık ayında utandı.

Google bu dolandırıcılıkların önüne geçebilmek için bir şeyler yapabilirse, ikisi de iyi görünüyor ve felaketleri önlemeye yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir