AT & T Kırsal Kesiminde İnternet, Gürcistan’la Başladı

AT & T Kırsal Kesiminde İnternet, Gürcistan’la Başladı

AT & T, FCC Connect America Fund’ın kırsal sakinlere makul derecede hızlı internet getirme sözü verdiği ve pokey servis için yerleşmek zorunda kalacakları sözünü veriyor.

Taşıyıcı, sakinlere “en azından” 10 Mbps aşağı akım ve 1 Mbps yukarıdaki hızlarla anten tabanlı LTE veri bağlantısı veren Gürcistan’daki ilk sabit kablosuz internet yayını topluluğunu tamamladı.

FCC’nin şu anda geniş bant olarak tanımladığı 25Mbps / 3Mbps değil, birçok modern hizmeti kullanmak için yeterli ve uydu internetinin aksine, yüksek gecikme ya da hava şartlarından etkilenme eğilimi yoktur.

Hücresel bağlantıdan da tahmin edebileceğiniz gibi sınırsız erişime sahip olmazsınız.

Bir yıllık sözleşmeyle ayda ödediğiniz 60 TL (aksi halde 70 TL) size 160 GB veri sağlayacaktır.

Bu telefonunuzdaki mobil internetten daha yüksek bir sınıftır, ancak 4K’lık filmleri veya daha büyük video oyunları indirmenize damgasını vuracaktır.

Üzerinden geçin ve limiti aşan her 50 GB için aylık 200 TL’ye kadar 10 TL’ye bakın. Doğal olarak, bir cep telefonu planına veya DirecTV’ye abone olursanız, AT & T size bir anlaşma (ayda 10 $ daha az) verecektir.

Bu aşamada Gürcistan’ın gayreti geniş değil, ancak başlangıç noktası. AT & T, sabit kablosuz ağı 2017’de 17 eyalete daha getirip 400.000 yere ulaşmayı planlıyor.

Sonuç olarak 2020 yılına kadar 1.1 milyondan fazla yere, bunların 67.000’i Gürcistan’da hizmet edecek. Bu pek hoş görünmese de, bunun, abone sayımından çok kimlerin sunulduğu hakkında daha fazla olduğunu vurgulamak önemlidir.

Connect America Fonu, aksi takdirde modern çağda geride kalabilecek çiftlik sahiplerine ve diğer kırsal sakinlere yardım etmek içindir.

Bu, onlara işletmeler kurmalarına, aileleriyle iletişim kurmalarına ve çoğumuzun verdiği seviyede online olarak katılmasına izin veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir