eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Google, Devs’e Hızlı Mobil Siteler Kurulabilecek

Google, Devs’e Hızlı Mobil Siteler Kurulabilecek

Google, daha hızlı mobil web tarama vizyonunu destekleme konusunda utangaç olmamıştır.

Şirketin Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) projesi, tamamen telefon ve tabletlere daha hızlı yük sağlayan “hafif” mobil sitelerin geliştirilmesine odaklandı.

Şimdi, bu, geliştiricilere, Google Mobil Siteler sertifikasyonu ile etkin tasarım becerilerini göstermek için bir yol sunuyor.

Şirketin tasarım yönergelerini okuduktan ve bir sınavı geçtikten sonra, devs Google Partners profiliyle ilgili bir sertifika çakacak.

Google mobil site dönüşümü sorumlusu Chris Hohorst, “Mobil site geliştirmede en iyi uygulamayı kodlayarak, mobil tasarımın ve hızın genel standardını iyileştirmeyi ve en iyi yeteneği bulmayı kolaylaştırmayı umuyoruz” dedi.

Tabii, bu sadece küçük bir sertifika, ancak potansiyel müşterilerin AMP‘ye hazır siteleri oluşturan geliştiricileri bulmalarını kolaylaştıracaktır.

AMP eleştirilerin adil bir kısmını bazılarına kazandırırken, Google, makalelerin gerçekten kendi bağlantılarıyla nereden geldiğini anlamaya çalışıyor.

Şirket yavaş yavaş şikayetleri ele alıyor. Örneğin kısa bir süre önce orijinal URL’leri gereksiz yere gizleme yerine paylaşma özelliğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir