eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Google Classroom, Öğretmek İsteyen Herkese Açık

Google Classroom, Öğretmek İsteyen Herkese Açık

Şu sinir bozucu öğretim niteliklerini unutun, çünkü Google şimdi eğitimcileri bizden çıkarmanın bir yolunu bulmuştur.

Bugün başlayarak, herhangi bir Google Classroom kullanıcısı kendi sınıflarını oluşturabilecek. Bir uygulama olarak veya masaüstüyle çalışarak, kurs düzenlemek için yalnızca bir hizmet olarak başlayan şey şimdi kullanıcıların kendi bilgelerini paylaşmalarını sağlar.

Daha önce, sınıfları oluşturmak ve katılmak için bir Eğitim G Suite’e ihtiyacımız var, artık bir Google hesabına sahip herkes faydalanmanın keyfini çıkarabilir.

Yukarıdaki video eski olmasına rağmen, yazılımın ne hakkında olduğunu iyi bir fikir verir.

Google Classroom, tüm dünyada öğretmenler ve bürokraside boğulan öğretmenlerle hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Her şeyi çevrimiçi olarak sunabilen öğrencilerle ödevlere buluttan kolayca ulaşılabilir.

Hizmetin ne kadar çok yönlü olabileceğini göstermeye hevesli olan Google, bu özelliği denemek için bir avuç öğretmen ve hobi görevlisi işe aldı.

Bir öğretmen, her soru, atama ve duyuru kendi bağlantısını oluşturduğu için Öğrencilerin haftalık özetlerini e-postayla göndermek için Classroom’u nasıl tercih ettiğini yorumladı.

Blogunda çeşitli test durumlarını vurgulayan Google, Classroom’un her şeyden grafik tasarım öğretmenliği ve öğrenci tarafından yönetilen bir oyun sınıfının çalışmasına nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.

İlk pilot bu yazılımı okul sonrası programlarda da yardımcı olduğunu gördü; sınıflar bir İlköğretim Okulu öğretmeni tarafından Kız İzcilik Robotu Kulübü ile fikir paylaşmaya devam etmek için kullanılıyordu.

Hizmetin ilk günleri olsa da öğretmenlerin yükünü azaltmaya yardımcı olmanın yanı sıra sınıfın geleneksel eğitimin dışında da yararlanabileceğini görmek güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35