Google, 3 Yeni Hızlandırıcı Programı İle Avrupa’daki Yeni Şirketleri Hedef Alıyor

Google, 3 Yeni Hızlandırıcı Programı İle Avrupa’daki Yeni Şirketleri Hedef Alıyor

Google, yeteneklerini Avrupa’da teşvik etmeyi amaçlayan programların üçlüsünü açıkladı.

Üç yeni program, Orta ve Doğu Avrupa’daki (CEE) erken, gelişme ve sonraki aşamalara odaklanan yeni girişimlere odaklanacak ve web devinin yeni başlayanlara ve girişimcilere dünya genelinde yeni başlangıç almaları için çaba gösterecektir. Başvuranlar için tüm programlar, maliyet ve eşitlikten muaftır.

Google, Launchpad Accelerator’u ilk kez 2015 yılında Latin Amerika ve Asya’da açıkladı ve şirket geçtiğimiz hafta Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti gibi bazı Avrupa ülkelerine açılacağını duyurdu. Altı aylık hızlandırıcı programı, Google Developers tarafından yönlendiriliyor ve zaten bazı çekişmelere sahip olan yeni kurulan ve yeni üreticiler hedefleniyor.

Startup’ların başvurmak için 24 Nisan’a kadar zamanı var. Başarılı olursa, San Francisco’daki iki haftalık bir Preloading kampına gönderilecek ve Google genelindeki mühendisler ve yöneticiler tarafından yönlendirilecek. Bundan sonra altı ay boyunca her biri “50.000 dolarlık ücretsiz yardım” alacaklar, ancak bu desteğin zor para olarak görünmediği, Google ürünlerini kullanmaya yönelik talimatlar ve krediler de dahil olmak üzere kaynaklar şeklinde olacak .

Launchpad Start, şimdi iş dünyası için açılan diğer iki programdan biri olan, Google’ın CEE merkezi Campus Warsaw’da bir haftalık bir başlangıç kampanyasıyla ilgilenen başlangıç aşamasındaki yeni başlayan kullanıcılar için 2 Nisan’a kadar uygulamaları kabul ediyor.

Jóźwiak, “Residence programının amacı, girişimlerin büyümek için üstesinden gelmek zorunda olduğu en zorlu sorunları tanımlamak” diyerek, “Seçkin yeni başlayanların Campus Warsaw ekibi, gelirlerini, müşteri sayısını ve uluslararası fırsatları önemli ölçüde artırmalarına odaklanacak” dedi.

Öncelikle, gelecek nesil geliştiricilere ve girişimcilere ilham vermek için gerçek bir istek var. Bu, Google’ın (diğer teknoloji şirketleri arasında) uzun vadede en iyi yeteneği ararken yararlanabileceği anlamına geliyor.

“Polonya, Ukrayna, Çekya ve Slovakya’nın yanı sıra Birleşik Devletlerden yılda daha fazla BİT mezunu olan CEE bölgesinde bir milyondan fazla yetenekli geliştirici ile yeteneklerin burada olduğunu biliyoruz ve biz de onları desteklemek istiyoruz.”dedi Jóźwiak.

Google bu elmasın gelecekteki bir aşamada kanadının altına alabileceği bir üründe bulabilir. Ayrıca, Google’ın Avrupa’daki yeni kurulumlara odaklanması için daha az bariz olan diğer nedenler de var. Yüzlerce yeni işletmeye başlama sürecinde. Google, kendi servislerini desteklemektedir. Başlangıçta belki de Google Cloud’a sübvansiyonlu erişim gibi yeni hizmetler sunulacaktır.

Ancak yukarıdakilerin hepsinden de ötesinde Google, arama sonuçlarının görüntülenme şeklindeki şikayetler, kendi hizmetlerine yönelik önyargılı gösterilen suçlamalar ve Android işletim sistemine yönelik antitröst itirazları da dahil olmak üzere Avrupa’dan işletme uygulamalarıyla artan sürtüşmesi ile karşı karşıyadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir