GM motosikletçi ve kendini sürüş Chevy Bolt arasında kazadan sonra dava ile karşı karşıya

GM motosikletçi ve kendini sürüş Chevy Bolt arasında kazadan sonra dava ile karşı karşıya

Geçen ay San Francisco’da bir Cruise Automation öz-sürüş aracı ile bir kazada yer alan bir motosikletçi, o şirketin ebeveyn ve araç üreticisi General Motors’a karşı dava açtı.

Oscar Nilsson, 7 Aralık 2017’deki kazasında, Mercury Haberleri Salı günü bildirildiğine göre, sürücü koltuğunda birisinin elinde direksiyon simidine sahip olmayan bir Cruise Automation Chevrolet Bolt’unun yanına girerken yaralandığını iddia etti. Araba sol bir şerit halinde değişmeye başladığında aniden ilk şeritte kaldı ve Nilsson ile çarpıştı. Nilsson, kazanın yaralanmalara yol açtığını ve işten ayrılma iznine neden olduğunu söyledi. Mercury Haberleri .

Ancak GM tarafından hazırlanan rapordaki kazanın ayrıntıları California Motorlu Araçlar Bölümü Nilsson’un iddiasıyla çelişiyor. Otomobil, ağır trafikte otonom modda çalışan Bolt’un, bir araç yavaşladığından ve boşluk başlangıçta düşündüğünden çok küçük görüldüğünden, orta şeritten sol şeritten istenen şerit değişimini durdurduğunu bildirdi. Bolt, şerit bölünmeye çalışırken Nilsson’un kendisini ilk şeritte tekrar ortalamaya çalışırken “sallandı ve yere düştü” dedi. DMV raporuna göre Bolt’taki hasar “aracın yolcu tarafında uzun süre kopukluk” idi.

Otomobil üreticisinin sözcüsü, “Cruise’ta kendi kendine çalışan otomobillerimizi, zorlu ve öngörülemeyen ortamlarda test ediyoruz çünkü bunu yaparak, yollarda daha iyi, daha güvenli AV teknolojisi yakında alacağız” dedi. Sınır . “Bu durumda, motosikletçi güvenli hale gelmeden şeritte birleşti.”

GM, Bolt’un çarpışma anında 12 mil hızla yol aldığını ve Nilsson’ın trafik akışından yaklaşık 17 mil hızla gittiğini bildirdi. Raporda ayrıca Nilsson, araç operatörüyle bilgi alışverişinde bulunmak için Honda motosikletini caddenin yanına taşıdı, omuz ağrısı şikayeti ile tıbbi bakım için alındı.

Davanın haberi sadece birkaç gün sonra gelir GM, Seviye 5 özerk aracını serbest bırakacağını açıkladı. – bir direksiyon veya pedalsız – 2019’da. Kasım ayında, otomobil ayrıca bir fırlatma başlatacağını söyledi. kendi kendine çalışan rideshare hizmeti Ayrıca 2019 yılında. Nilsson kazasından önce bile, Cruise araçları California DMV’ye bildirilen 13 çöker olmuştu, Reuters Ekim’de bildirildi.

ET’yi 7:06 ET’de güncelleyin: GM’den yapılan açıklamayı ve California DMV raporundan daha fazla ayrıntı içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir