HaberSosyal Medya

FTC, İnternet Sahtekarlarını Cezalandıracak !

Federal Ticaret Komisyonu, scammer dünyasını kurtarmaya çalışıyor. Yetkililer  ödeme için korkutan i web pop-up ve telefon görüşmeleri karışımı güvenmek dolandırıcılık çökertmeye amacıyla, yasal bir kampanya Operasyonu başlattı . Bu çaba, dört yeni şikayet (Alabama, Colorado, Florida ve Ohio’da), iki yerleşim yeri (Connecticut ve Florida’da) ve yedi kişiye yönelik suçlamalardan oluşuyor – ikisi zaten suçlu olduğunu itiraf etti. Bu, önemli bir göğüs gerçeği olduğu için, FTC’nin gücünün halka açık bir gösterisidir, ancak faillerin birçoğu özellikle sinsidir.

Çoğu durumda dolandırıcılık, bilgisayarınıza virüs bulaşmış veya saldırıya uğradığını iddia eden uyarılar üretir ve yardım için size ücretsiz bir numara çağırır. Eğer bazen hareket etmiyorsanız dosyalarınız kaybolmuş gibi görünmesini sağlamak için geri sayım da yaparlar. Eğer aramak için yeterince korkarsanız, derhal sisteminizden ödün verilmesini isteyecek ve yüzlerce dolar öderseniz sisteminizi onarmak ya da korumak için teklifte bulunacak teknisyenler (genellikle Microsoft ya da Apple’dan) olarak gelen telemarketers’le konuşursunuz. Bunu okurken muhtemelen kandırılmış olacak gibi görünmüyorsun, fakat dolandırıcılık, daha az teknoloji meraklılarının korkularına açık bir şekilde giriyor.

Bu eylem yarı-makul bir web reklamı ve bir kaç kişi telefonları çalıştırmak alırken kesinlikle gölgeli davranışlara son vermeyecektir. Bununla birlikte, FTC, bu şüpheli açılır pencereleri kısmak için uyumlu bir çaba gösterdiğini ve gizli isimlerin ve korkutma taktiklerinin kombinasyonunu onların güvenliğini sağlayacağını varsayan sahtekarları caydırabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı