eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Yakında ‘Ok Google’ Yazarak Ödeme Yapabileceksiniz

Yakında ‘Ok Google’ Yazarak Ödeme Yapabileceksiniz

Google, grubunuzdaki arkadaşınızın yemek yendiği zaman mazeret ayarlamasını zorlaştıracaktır. Teknisyen titanının ses asistanı, rakip Siri’nin yaptığı gibi, ABD’de olduğunuz sürece önümüzdeki aylarda sizin için kişisel ödemeler gönderebilecek.

Basitçe ona “Pizza için John 10 Dolar gönder” komutu yazın veya parayı göndermek için parmak izinizi veya parolanızı kullanarak işlemin kimliğini doğrulayın. Alıcınız ödemenizle ilgili bir e-posta alacaktır. Büyük G, son zamanlarda hesabınızla ilişkili herhangi bir kartın tüm uygulamaları ve Google Payments’u kullanan üçüncü taraf uygulamalarında kullanılabilmesi için API’sını değiştirdi. Asistan sayesinde nakit göndermek için yapmanız gereken tek şey, bir bankamatik kartını sisteminize bağlamaktır.

Google, en sevdiğiniz mağazalardan teklif almak için yeni bir yol da geliştirmiştir. Android Pay, sadakat kartları mağazalarına girdiğinizde hesabınıza bağlı tüccardan gelen teklifleri yakında gösterecektir.

İlk katılan şirketlerden biri, ülkenin dört bir yanındaki kapasiteyi sunmayı planlayan Panera Bread’dir. Ayrıca, telefon numaranızı kullanarak bir sadakat kartı başvurusu yaptığınızda, gelecekteki ziyaretlerinizde onu Android Pay ile bağlamayı kolaylaştıracak bir bildirim alacaksınız.

Google Android Pay’ı bu ülkelerde kullanıma sunmayı planladığından, Brezilya, Kanada, Rusya, İspanya ve Tayvan’daki bu ABD dışındaki bazı özelliklerin tadını çıkarabilirler. Son olarak, Mountain View, PayPal kullanıcıları için hızlı bir mobil ödeme deneyimi vaat ediyor; bu nedenle, satın alma işlemlerini PayPal hesabınızdan yapmayı tercih ederseniz göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir