Ford, hareketlilik imparatorluğunu bir iki kazanımla genişletiyor

Ford, hareketlilik imparatorluğunu bir iki kazanımla genişletiyor

Ford Motor Company, iki nakliye yazılım şirketi olan Autonomic ve TransLoc’u satın aldığını bugün açıkladı. Ayrıca, mikro-nakliye hizmetleri ve kendi kendine sürülen otomobil gibi yeni ürünlerin dağıtımını hızlandırmak için mobilite iştirakini yeniden düzenleyeceğini açıkladı. Haberler otomobil üreticisi olarak geliyor hisse senetleri durgun kaldı CES ve Detroit Auto Show’da hareket kabiliyeti hizmetleri ve elektrikli otomobillerdeki yatırımıyla ilgili çok sayıda açıklama yapmasına rağmen.

Ford, satın almaların toplamını açıklamadı, ancak iki yeni otomobilin, gelecekte gelecekteki Ulaşım Mobilitesi Bulutunu (şehirlere ve diğer ulaşım ortakları için açık kaynaklı bir platform) geliştirilmesine yardımcı olacağını söyledi. Ford onun genişleyeceğini söyledi onun Arabalık mikro nakliye hizmeti halihazırda faaliyet gösterdiği beş kentin ötesinde, bu yıl daha fazla şehre doğru yola çıktı.

Ayrıca, hareketlilik işletmeleriyle ilgili küresel pazarlama çabalarına odaklanacak yeni bir pazarlama ve büyüme bölümü yaratacaktı. Buradaki amaç, çabaları için görünürlüğü artırmak ve yalnızca tüketicilerden değil, aynı zamanda şehir paydaşlarından, ticari ortaklardan ve daha fazlasını satın almaktır.

Son olarak, Ford, “Ford X” olarak adlandırılan ve Smart Mobility LLC’nin ticari tarafından ayrı olan otomobil üreticisinin gevşek Ar-Ge departmanı olarak görev yapacak bir teknoloji kuluçka makinesi yarattığını söyledi.

Ford Mobility başkanı Marcy Klevorn, gazetecilere düzenlediği konferans çağrısında, Autonomic ve TransLoc’un satın alınmasının şirketin hareketlilik projeleri etrafında inşa ettiği yetenek havuzuna katkıda bulunacağını söyledi.

“Otonomik Satın Alma”, Ulaşım Hareketlilik Bulutunun değerini artırmaya yardımcı olur ve bunun paralarından kazanılmasına yardımcı olur “dedi. “TransLoc’un bakış açısı ile, daha şimdiden şehirlere ürünler satıyorlar ve iyi bir şehir satış ekibine sahipler. Bunu, bu alanlarda hızlı bir başlangıç ​​yapmanın ve zaten attığımız temel üzerine inşa etmenin bir yolu olarak gördük. ”

Ford X, Otonomik CEO Sunny Madra tarafından denetlenecek. Ford kaç ekibin takımda olacağını ve ne kadar para tahsis edileceğini açıklamayacaktı. Ford Mobility CFO’su Neil Schloss “Konsept küçük dolarlar, küçük ekipler, kısa zaman çizelgesi, hızlı karar verme” dedi. “Bazıları başarısız olur, bazıları mücevher olacak. Ve mücevherler ölçeklenecek ve o zaman başkent giriyor. Fakat fikir burada gerçekten hızlı bir şekilde işleniyor ve bazıları başarısız oluyor ve başkaları için kazanıyor. ”

Geçen Ekim, Ford, Palo Alto merkezli Autonomic’te bir hisse aldı için bir temel oluşturmak hareketlilik hizmetlerinin gelecekteki tekrarlamaları . Ocak ayındaki CES’de, bağlı otomobilleri ve kendinden sürüş dağıtım hizmetlerini içeren planlarını açıkladı; bir çeşit işletim sistemi hareketliliğin geleceği için. Ford, Detroit’teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda, elektrikli araç üretimine olan yatırımının iki katı fazla olacağını söyledi. 11 milyar dolar harcamak 2022 yılına kadar teknolojide.

İster sırt sırta geri dönen duyuruların Ford’un maddi durumunun şaşkına dönmesine yardımcı olacak olsun ya da olmasın. Şirket güçlü karlı kalmasına rağmen satışları durgun, maliyetleri beklenenden daha hızlı arttı ve marjları hedefleri karşılamada başarısız oldu. Mayıs 2017’de, Mark Fields yerine, daha büyük bir yönetim karışıklığının ortasında Jim Hackett CEO’su seçildi. Şirket, yatırımcılarının desteğiyle belirsiz bir yolla karşı karşıya bulunuyor ve şu anda Wall Street, GM gibi Ford’un rakiplerine Ford’tan daha çok dikkat ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir