2018 Detroit Otomobil Fuarı resimleri

2018 Detroit Otomobil Fuarı resimleri

Detroit Auto Show, bu günlerde tuhaf bir şekilde yinelenen bir vibe izliyor. Katılımcı olan en büyük şirketler, onları gelecek odaklı, neredeyse yardımsever gibi gösteren şeyler hakkında konuşmaya özen gösterin. Özerklik, elektrifikasyon ve hatta diğer ulaşım şekillerini kucaklamak hakkında açıkça konuşurlar. Ancak, düşük gaz fiyatlarına sahip, kamyonlar ve çapraz SUV’lar isteyen tüketicilerin mevcut taleplerini karşılamaya yönelik ürün duyurularını hazırlarken bunu yapıyorlar.

Gösterinin en büyük sıçramasını yapan Mercedes-Benz’i al yeni G-Serisi . Bu mega pahalı arazi SUV açıkça zenginler için ve şirket tarafından Arnold Schwarzenegger’i işe alacak etkinlikte görünmesi için o kadar alçak götüren bir araç olarak değerlendirildi. Schwarzenegger, Dieter Zetsche’i G-Serisinin elektrikli bir lezzet alıp almayacağına hafifçe ittiğinde, Mercedes-Benz’in başı, şirketin önümüzdeki on yılda tüm otomobillerini nasıl elektriklendirmeye çalışacağına dair yazılı, taahhütte bulunmayan bir cevap verdi. (Bunun öncesinde ve sonrasında, yeni G-Serisi ateş tüyleriyle kutlandı.)

Ford, açıkladığı yeni bir dizel F150 ile Detroit’e girdi (ancak kesinlikle değil en ) CES, bir basın açıklamasıyla birlikte, kelimenin tam anlamıyla ” KAMYON FANLARINA HOŞGELDİNİZ! “Şirket daha sonra hemen döndü ve yatırımını ikiye katlamak elektrikli arabalarla 11 milyar dolara çıkardı.

Bunun gibi duyurular en vogue, ancak özellikle bu basın bültenleri arasında daha yakından bakmak ve dünyanın en büyük otomobil üreticilerinin, önümüzdeki birkaç yıl içinde tam elektriklerden daha fazla melezlik çıkarma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu görürsünüz. Ve eğer bu sizi şaşırttıysa, bunun nedeni, “elektriklenilmiş” terimiyle biraz hızlı ve gevşek oldukları olabilir; bunun anlamı, EV’leri gerçek anlamda ” oraya bir köprü olarak hibrid teknolojiyi kucaklıyor.

Ve bu, Detroit’te bu sene görüntülenecekleri içeriği kapsıyor. Gösteri, elektrikli otomobillerin neye benzeyeceğinin pratik ve ideal görüşleri ile yeni Nissan Leaf veya VW I.D gibi otomobillerle noktalanmıştır. Crozz. Ancak bu gösteride ikisi de açıklanmadı. Bunun yerine, Detroit’teki bu yılki duyurular, söz verdikleri elektrikli geleceğe hâkim olan şirketler tarafından gerçekleştirilen uzlaşmalar gibi görünüyordu. Orta boy Ford Ranger pikap, yeni Honda Insight melezi vardı. Hatta Infiniti’nin fırtınalı fütüristik Q Inspiration konsepti bile sadece elektrik değildir.

Tesla gibi bir şirketin geliş ve başarısı, elektrikli araçlara geçişin belki de hızlı olabileceğine inanmayı kolaylaştırdı. (Sanırım bu, açıkça her şeyi hızlandırdı ve ilk etapta herhangi bir değişikliğin açıkça görüldüğü halde inanılmazdı.) Ancak dünyanın en büyük otomobil üreticileri, elektrik teknolojisine geçmek için çirkin, devrimci sözler gibi ses çıkarmaya devam ederken bile Detroit’te böyle anlamlı bir değişikliğin hâlâ yıllarca uzak olduğunu açıkça belirtin.

Ve bu şirketler bu taahhütleri yerine getirmeye başladığında bile, en agresif eylem büyük olasılıkla hükümetlerin bir değişikliği zorunlu kılan ülkelerde yoğunlaşacak. Ford’un duyurusuna göre yollarına bakınız – şirket 2022 yılına kadar 40 adet elektrikli taşıt vaadinde bulunuyor ancak bunların sadece 16’sı tamamen elektrik olacak ve birçoğu Çin pazarına yönelecek.

Bu arada, kapı Fords, Chevys ve Mercedes-Benz’lerin Amerika’da daha fazla içten yanmalı kamyon ve SUV satması için açıktır. Ve bunun, önde gelen Amerikan otomobil fuarı olduğunu ve endüstrinin merkezinde yer aldığını düşünürsek, bu duyurular Detroit’te akmaya devam edecek. Bir noktada, elektrikli aktarma organı teknolojisi, kamyonlar ve SUV’ler gibi büyük araçlara destek verebilecek. (Ve kredinin olduğu kredi, en azından yeni Ram 1500 bu yıl bir melez.) Ama bu yılın Detroit otomobili gösterisi net bir şey yaptıysa, bu şirketler, o gün gelene kadar gaz ayak izleyecektir.


Yeni G sınıfı iç mekan.


Yeni G-Serisi’nde yapılan değişikliklerden biri yedek kamera artık yedek lastik tarafından kısmen engellenmediği.


Şirket ayrıca eski bir G-Sınıfını 40.000 litre reçineyle kaplamış ve Cobo kongre merkezinin dışına koymuştur.


Infiniti yetkilileri, Q Inspiration konsept otomobilini ortaya çıkardıktan sonra fotoğraf çekiyorlar.
Sean O’Kane / The Verge Fotoğraf


Fotoğrafçılar yeni otomobilin önündeki mevcut ve değerli yerleri emmek için uğraşıyorlar.


Çoğu konsept otomobil, bu günlerde ön ve arka yüz kameraları için yan aynaları kullanmaktan kaçındı.


Lexus LF-1 Sınırsız konseptin kapısı, SUV’nin pürüzsüz çerçevesinden çıkıyor. Görmek daha fazla fotoğraf burada.


Lexus LF-1’in iç mekanı bir avuç üçgen ekrana sahiptir. Görmek daha fazla fotoğraf burada.


Yeni Lexus LF-1 Limitsiz konseptin far detayları. Görmek daha fazla fotoğraf burada.


Lexus LF-1’de çıkıntı yapan kuyruk lambaları. Görmek daha fazla fotoğraf burada.


Bir TV haber muhabiri, Mercedes-Benz standının önünde bir standup parça beklemektedir.


Bir otomatik şov katılımcısı, Microsoft’un HoloLens’ini kullanan Honda’nın genişletilmiş gerçeklik demosunu deniyor.


Gösteriş katının çevresindeki birçok kahve barından birinde yer alan bir barista, su buharı ile dolu bir yüz içeriyor.


Bu otomobil şovlarında birçok konsept otomobilinde çok ilginç menteşeler var. Bu, Çinli otomobil üreticisi GAC’ın en yeni konsept otomobilinden geliyor. Görmek daha fazla fotoğraf burada .


Cidden, bu menteşeler! Bu, Infiniti Q İlham konseptinin bir parçası. Görmek daha fazla fotoğraf burada .


Mustangın yanındaki yeni Mustang Bullitt itibaren Steve McQueen’in gerçekte kaçtığı Bullitt.


Gösterinin etrafına dağılmış birkaç yarış pistinden biri olan IndyCar, bu yıl sürücülerin yarışacak tamamen yeniden tasarlanmış otomobilini gösterdi.


Bu arada, Acura ARX-05 prototipi yarış arabasını gösterdi. Bu araba 2017 yılının ortasında duyurulmuş ve Acura’nın spordan yıllar sonra prototip yarışına geri dönüşüne işaret etti.


Mercedes-Benz, oto gösterisinde en büyük ekranlardan birine sahipti ve yeni G-Serisi ile en büyük duyurulardan birini yaptı. Ancak yine de tüm elektrikli EQ konseptlerinden birinin önüne ve merkezine sıkışmış durumda.


EQ konsepti uygun bir şekilde mavi elektrikle yıkandı.


EQA, tamamen elektrikli bir kompakt otomobil için Mercedes-Benz’in konseptidir. Ayrıca bir SUV konsepti var. Üretim EQ ve bir farklı kompakt konsept Akıllı otomobil markasının tasarım dili temel alınarak tasarlandı.


EQA konseptinin dalgalı arka lambaları titreşiyor ve titreşiyor.


DKG, Generation EQ SUV konseptine benzemektedir. Ne yazık ki, araba vitrinde açılmadı, yani iç mekana bakamadık.


Daha pratik haberlerde, Mercedes-Benz, yeni elektrikli E-Serisi 53 serisi otomobiller .


Detroit Auto Show’daki neredeyse her kabin sanal ya da arttırılmış bir gerçeklik demosuna sahiptir.


Mercedes-Benz, muhtemelen yeni G Wagen’in bu 1983 Paris’ten Dakar mitinge galibi olarak geçmiş versiyonları kadar çok farklı hayat sürdüğünü umuyor.


Yeni Acura RDX prototipinde ızgara ayrıntıları. Görmek daha fazla fotoğraf burada .


Bu, tamamen özerk kargo kamyonu İsveçli şirket Einride’dan – ölçeğin arka planında insana dikkat edin.


Bu Roborace Robocar, tamamen özerk bir yarış arabası YotaPhone tasarımcısı Denis Sverdlov tarafından yaratılmıştır.


Çoğu oto showu kabininde toplantılar, schmoozy veya başka şekillerde gizli ya da yarı gizli alanlar bulunur.


Otomobil fuarında sergilenen konsept otomobillerin birçoğu, Volkswagen’in I.D gibi kordonsuzdu. Crozz elektrikli SUV.


Kimlik. Crozz, Volkswagen’in I.D altında ilan ettiği üç kavramdan biridir. badging. Ayrıca kimliği de var. Volkswagen Microbus’un fütüristik bir versiyonu olan Buzz ve açık adı I.D. kompakt hatchback.


Kimlik. Crozz birçok açıdan Tesla Model X’i andırıyor. Kimlik belgesinin ilk belgesi olacak. Volkswagen’e göre, arabalar üretime giriyor.


Kimlik. Crozz’un arka rozeti, elektrik olduğunu hatırlatmak için parlıyor.


Basın mensupları yeni Volkswagen Jetta’yı canlandırdı ve eşlik etti.


Nissan Xmotion konseptinde far tasarımı.
Sean O’Kane / The Verge Fotoğraf


Infiniti, Prototype 9 konsept otomobilini gösteriye getirdi. Yeni Nissan Leaf’den ödünç alınan tüm elektrikli bir aktarma organına sahip olmakla birlikte, en eski yarış arabalarının görünümünü çağırıyor.


Infiniti Prototype 9’un kokpiti, analog göstergeler, ahşap direksiyon ve küçük bir ön cam bulunan nefis bir eski skool.


Infiniti Prototype 9’un arka uçu, çok fazla araba kullanmak istiyorum.

Sean O’Kane / The Verge Fotoğraf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir