Ferrari bir elektrikli supercar (ve bir SUV yapacak)

Ferrari bir elektrikli supercar (ve bir SUV yapacak)

Ferrari, üst düzey, çevreye duyarlı lüks pazarın bir parçası için Tesla’ya meydan okumak için bir pil-elektrikli süper otomobil inşa edecek. Fiat Chrysler’in başında olan CEO Sergio Marchionne, İtalyan yarış arabası şirketinin bir Ferrari SUV da yapacağını söyledi – daha önce bu fikri gülünç olarak reddetti.

Detroit’teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda konuşan Marchionne, elektrikli Ferrari’ye ilişkin herhangi bir bilgi sunmadı ancak Tesla Roadster’ın 2020’de yola çıkmadan önce şirketin piyasaya sürdüğünü belirtti.

Marchionne, “Yapılması gereken elektrikli bir supercar varsa, o zaman Ferrari ilk olacak” dedi. Bloomberg . “İnsanlar Tesla’nın bir supercar ile yaptıklarına hayret ediyor: Elon’un yaptıklarını en aza indirgemeye çalışmıyorum, fakat hepimizin yapabileceğini düşünüyorum.”

Özellikle diğer büyük otomobil üreticilerinin elektrikli araç üretiminde milyarlarca yatırım yapma sözünü reddettiğinden dolayı aktardığı düşünülen, açık sözlü Marchionne’den ilginç bir yorumdu. Marchionne, “Elektrikli araç satarak para kazanmaya çalışan [işi] bilmiyorum, onları spektrumun çok üstünde satmazsanız” dedi. “Ne zaman otomobil şovlarına gideceğiz, bu bildirileri yaptığımız yoğunluk katlanarak artar.”

Sadece high-end elektrikli otomobillerin karlı olabileceğine olan Marchionne inancı, neden Jeep veya Dodge’un değil de bir elektrikli model çıkartacağını Ferrari’yi açıklıyor. Ferrari, markanın ünlü münhasırlığını korumak için oluşturduğu araç sayısına bir sınır koyuyor ve bu da büyümeyi yavaşlatıyor. Ancak, arabalar ve tüm markalı dişli, şirket için büyük bir gelir yaratıyor.

Hem BMW hem de Porsche önümüzdeki yıllarda tüm elektrikli süper otomobilleri tanıtmayı planlıyor. BMW, onun tamamen pil elektriği versiyonu yapacağını söyledi. i8 Roadster , oysa Porsche misyonu E 2019’da satışa çıkması bekleniyor.

Ferrari SUV gelince, Marchionne özellikleri veya zaman çizelgesi hakkında zor, ancak bir Ferrari gibi bakmak ve hissetmek zorunda olacağını söyledi. “Ferrari’nin kullandığı aracın her neye benzeyeceği anlaşılacak,” Marchionne söyledi AutoExpress Detroit’te. “Bir Ferrari gibi sürmek zorundadır.”

2016’daki Ferrari SUV hakkındaki yorumlarından önemli bir ayrılma var: “Önce beni vurmak zorundasın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir