Facebook, Uluslararası Spam Operasyonunu Durdurdu

Facebook, Uluslararası Spam Operasyonunu Durdurdu

Facebook, sahte haberlere karşı önemli bir zaman harcarken ağında bir başka veba için savaşmaya devam ediyor: Bunlar sıklıkla düşük kaliteli içeriği yaymak için kullanılır, bu nedenle İnternet titan dar boğazlarını arttırıyor.

Bu hafta başlarında 30.000 profil yasaklayan topukların üzerinde, Facebook, ağın son altı aydır mücadele ettiği büyük bir uluslararası spam operasyonunu bozduğunu açıkladı.

Bu durumda, profillerin “geleneksel kütle hesabı oluşturma yöntemleri” yoluyla oluşturulmadığı, Facebook’un blog yazısı, koordine çabalarını gizlemek için sofistike yöntemler kullandığını belirtti.

Görünüşte, hesapları Spesifik bir spam göndermeye nihai niyetiyle Pages’ı sevmek ve etkileşimde bulunmak yoluyla kullanarak bir arkadaşlık ağı kurmaya çalışıyordu.

Ancak hesaplar, Facebook’un sorumlu oldukları “yetkisiz” her şeyi silip ağa zarar vermeden gerçek kullanıcıları birbirine bağlamaya başlamamıştı.

Sosyal ağ, aynı içeriğin hızlı yayınları gibi şüpheli davranışları arayan gelişmiş algılama protokolleri sayesinde yanlış profillerin rüzgarını yakaladı.

Sosyal ağ için “inauthentic” davranışın saptanması ve engellenmesi önem taşıyor: “Bu alandaki iyileştirmeler, topluluğumuzun reklamverenler, yayıncılar ve iş ortakları da dahil herkes için daha güçlü olmasını sağlıyor” diye belirtiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir