Akıllı Bandajlar Sağlığınızı İzlemek İçin 5G Verilerini Kullanır

Akıllı Bandajlar Sağlığınızı İzlemek İçin 5G Verilerini Kullanır

Bandajlar genellikle çok gizemli, onları açana kadar ne kadar iyi iyileştiğinizi bilmek zor ve bu genellikle doktora gimek anlamına geliyor.

Galce araştırmacıları başarılı olursa, bununla birlikte, o kumaşın altında neler olup bittiğini merak etmeyeceksin.

Swansea Üniversitesi, sağlığınızla ilgili detayları sürekli olarak aktarmak için 5G kablosuz veri ve nano boyutlu sensörler kullanacak.

Akıllı, 3B baskılı bandaj denemeleri (12 ay içinde) planlıyor.

Doktorların, yaranın gelişimine, bulunduğunuz yere ve aktivitenize göre tedavi özelleştirmesine yardımcı olur.

Örneğin, iyi iyileşiyorsanız ve aktif kalıyorsanız, yavaş yavaş iyileşen ve evde kalmanız gereken birinden farklı bir çözüm getirebilirsiniz.

5G kullanımı aşırı derecede zordur, ancak okulun Marc Clement, bunun doktorlara sürekli bir veri akışı gönderen “esnek, sağlam bant genişliği” sunma şansı olduğunu söylüyor.

Bunun çalışması için yerine getirilmesi gereken birkaç parça var: nanoteknik uzmanların sensörleri bitirmesi gerektiği halde, Swansea şehri 5G test merkezini tamamlamaya ihtiyaç duyuyor.

Gecikmeler olursa şaşırmayın. Aynı, bu umut vericidir. Doktorunuzda her zaman neler olduğunu ayrıntılı bir şekilde görüyorsanız, sargı bezlerini daha çabuk çıkarabilir ve hastaneyi ancak gerçekten gerekli olduğunda ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir