eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Facebook Messenger Lite 132 Ülkeye Yayılıyor

Facebook Messenger Lite 132 Ülkeye Yayılıyor

2010’da yalnızca sıfırdan dönen Facebook Sıfır yolundan Aquila’ya yakın olan Mark Zuckerberg ve şirket, gelişmekte olan dünyaya ulaşmanın şirket için büyük bir öncelik olduğunu açıkça belirtti.

Dolayısıyla, sızlanan hizmet ve pahalı veri oranları ile gelişmekte olan piyasalardaki kullanıcılar için Facebook’un iki ana ürününün soyutlanmış, düşük bant genişliği sürümlerini sunan Facebook Lite ve Messenger Lite’ı duyurduğunda çok da sürpriz olmadı.

Geçtiğimiz yıl sadece beş ülkede resmi olarak başlatıldıktan sonra Facebook, şimdi Messenger Lite ürününün 132 ülkeye yayılmasını sağlıyor.

Facebook’un Messenger başkanı David Marcus  Lite sürümünün sınırlı hafıza ve işlem gücüne sahip eski telefonlar için tasarlandığını belirterek bugün bir durum güncellemesindeki genişlemeyi paylaştı.

Kullanıcılar Messenger’ın 1.2 milyardan fazla kullanıcısıyla sohbet edebilecekler ancak metin, fotoğraf, bağlantı ve çıkartma ile sınırlı olacaklar.

Messenger Günü, fotoğraf filtreleri ve üçüncü parti uygulamalar gibi işlemci yoğun özellikleri kullanılamayacak, ancak uygulamanın kendisi de daha az bellek ve veri kullanacak ve aynı zamanda kararsız ağları telafi edecek şekilde tasarlandı.

Snapchat kullanıcılarının son aylarda Facebook’tan zorla geçmesine rağmen Messenger Lite, girişine en düşük engel olan mesajlaşma platformu olarak kendi WhatsApp’iyle daha doğrudan rekabet edecek.

 

Marcus’a göre, Almanya, Kolombiya, İtalya, Vietnam, Cezayir, Fas, Nijerya, Peru, Türkiye, Japonya, Tayvan ve Hollanda bu yeni rolünde yer alıyor.

Bu arada, TechCrunch’ın da belirttiği gibi, Messenger Lite, Bangladeş, Brezilya, Kanada, Çin, Küba, Hindistan, Endonezya, İran, İrlanda, Meksika, Yeni Zelanda, Filipinler, Sudan, İngiltere, ABD ve Kuzey Kore’de bulunmamakla birlikte geniş Gezegenin büyük bir kısmı şimdi Messenger’ın temel özelliklerine erişebiliyor.

Donanım açısından bakıldığında, Messenger Lite yalnızca Android’de kullanılabilir, ancak işletim sisteminin eski sürümleriyle Android 2.3 Gingerbread’e kadar geri çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir