eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Microsoft Surface Geliri Yüzde 26 Düşüyor

Microsoft Surface Geliri Yüzde 26 Düşüyor

Microsoft’un üçüncü çeyrek kazançları çoğunlukla pembe pozisyondadır.

Şirket, Yüzey gelirlerinin geçen yıla göre %26 düşerek, 1.1 milyar $’dan 831 milyon $’a gerilediğini bildirdi. Nedenini anlamak zor değil: Microsoft, premium 2-in-1 rakipler arasında daha fazla fiyat rekabeti rekabetinin yanı sıra düşüş için “ürün ömrü sonundaki dinamikler” ‘e işaret ediyor.

Basitçe söylemek gerekirse, Microsoft’un piyasadaki yeni kayıtların saldırısı ile rekabet edebilmek için yeni Surface modellerine ihtiyacı var, örneğin Dell’in XPS 13’ü 2’si bir arada ve Lenovo’nun Yoga 910’u gibi.

Ayrıca, satışların yavaşladığı da şaşırtıcı değil. Surface Pro 4, 2015’te piyasaya çıktı ve yetenekli bir makine olmasına rağmen, diğer bilgisayar üreticilerinden daha iyi donanım bulabiliyor.

Surface düzeyi 3’ü güncelledikten sonraki iki yıl oldu surface kitabı surface ailesine heyecan verici bir ekti iken bir sürü sorunla başlıyor ve Microsoft’un umduğu kadar satmıyordu. En azından belli belirsiz modern bir donanıma sahip olabilirsiniz.

3 Mayıs Salı günü, şirketin Surface serisinde bir sonraki girişin nihayetinde açılacağı bir eğitim odaklı Microsoft etkinliği için hazırlanıyoruz. Gelecek ay Build etkinliğinde bir şeyler duyabiliriz.

Microsoft’un tablet benzeri dizüstü bilgisayarların hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olduğu göz önüne alındığında, yakın gelecekte bu kategoriden vazgeçmesini beklemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir