Facebook, haber ortaklıklarının yeni bir başlığını getiriyor

Facebook, haber ortaklıklarının yeni bir başlığını getiriyor

Facebook, haber ortaklıkları ekibini yönetmek için eski bir NBC ve CNN gazetecisini kiraladı. Platform, seçim etrafında yanlış bilgilere yer verme rolüyle ilgili eleştirileri ele aldı.

Editör Alıyoruz Bakınız

rown, daha önce NBC için siyaset merkezli bir televizyon muhabiri olarak çalıştı ve daha sonra CNN’ye geçerek politikaya devam etti. CNN’in 2008 seçimlerine çapraz bağlanmasına yardım etti ve çeşitli şovlara ev sahipliği yaptı. CNN ve Brown 2010’da yollarını ayırdı.

En son olarak, Brown eğitim odaklı ve kar amacı gütmeyen

Kahverengi hareket açıkladı “Facebook Gönderisi”.

O, “Facebook” sayfasında gazeteciliğinin erişimini nasıl genişletip, işlerine değer kattığını anlamalarına yardımcı olmak için ortaklarımızla doğrudan çalışacağım” diye yazdı.

“Bu da Facebook’un haber kuruluşları için yeni ürünler ve araçlar geliştirmesi gibi yayıncılardan sürekli geri bildirimlerin alınması anlamına geliyor.”

Haber ortaklıklarının rolü Facebook tarafından, medyadaki örgütlerle çalışmaya odaklandığı vesosyal ağın haberdeki rolünün kamuoyunun yüzü olarak fatura edildi.

Rolü bilen Facebook’daki bir kaynağa göre, Brown’a içerik hakkındaki editörlük kararlarını vermekle görevli olmayacak.

Kiralama biraz sürpriz oldu, çünkü Brown’un deneyimi esas olarak bir televizyon muhabiri idi – Facebook’un haber tekliflerini nerede destekleyeceğini gösteren olası bir gösterge.

Facebook son birkaç yıldır video vurguluyor ve en son saldırgan canlı video itiyor.

 

Brown, Facebook’un kitlesel seyircisine güvenen medya şirketleri için önemli bir zaman diliminde Facebook’a da katılıyor.

Facebook, Google’ı eski ve yeni medya organları için seçeceğiniz ateşkes olarak kabul ettirerek son beş yılın dijital yayıncılık patlamasını tetiklemeye yardımcı oldu. Daha yakın zamanlarda, Facebook, o kitleye diğer web sitelerine gitmeden sosyal ağ içinde kalma yolları (anlık makaleler, yerli video) getiriyor. Facebook, bu çabalardan para kazanmak için çok şey yapmadı, bununla birlikte yakında olacağı beklentileri var.

 

Kaynak : Mashable

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir