Erkek Çocuk Örgü Hırka Modeli Yapılışı

Erkek Çocuk Örgü Hırka Modeli Yapılışı

Örgü kıyafetin yeri her zaman başkadır. Hem sağlık açısından hem de sıcak tutması bakımından tüm annelerin ilk tercihidir. Bizlerde örgü işlerine meraklı olan anneler için şık bir erkek çocuk hırka örneğinin adım adım yapılışını sizlerle paylaşalım istedik. Her yaştaki çocuğunuz için ilmek sayılarını azaltarak veya arttırarak ayarlama yapabilirsiniz. Anlatacağımız örgü modelinin ölçüleri 12-24 aylık bebekler için uygun olacaktır

Bebek Örgü Hırka Modeli Nasıl Yapılır?
Hırkamıza yapılışına şişimize 40 ilmek atarak başlıyoruz. Buradan sonra hepimizin bildiği kolay teknikle devam edecek. Örgümüz 35 sıra olana kadar bir sıra düz 1 sıra ters olarak örmeye devam edeceğiz. Daha sonra kenar kısmından görselde gördüğünüz gibi 5 sıra arttırarak örmeye devam ediyoruz. Aynı şekilde diğer kenarından da 5 sıra arttırarak örüyoruz.

1 sıra daha ördükten sonra tekrar arttırmalara geçip, yan kısımlardan 35 ilmek olana kadar arttırma devam ediyoruz. 35 ilmek olduktan sonra orta kısımdan 20 ilmek bırakıp kenar kısımları istediğimiz kol uzunluğuna ulaşana kadar örmeye devam ediyoruz. Sonra 5’er ilmek toplamda 25 olacak şekilde kesmeye başlıyoruz. Kalan 10 ilmeği de görseldeki gibi örüp, diğer kol kısmı içinde aynı şekilde örüp tamamlıyoruz. Boyun ve ön kısım için şişe ilmek alıp, 2 düz, 2 ters olarak 30 sıra daha örüyoruz. ördüğümüz parçayı katlayıp diktikten sonra hırkamız hazır oluyor.

Kaynak : Örgü Videoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir