Acil Para İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

Acil Para İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

Acil para ihtiyacı hemen hemen herkesin belirli dönemler başına gelebilecek bir durumdur. Eğer borcunuz çoksa veya ihtiyacınız olan parayı karşılayacak maddi durumunuz bulunmuyorsa acil para bulma yöntemleri bulunmaktadır. “Acil Para Lazım” diyenler için sunacağımız yöntemler aşağıdaki gibidir:

Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa EVKUR – YÖN – Hilal gibi birçok senetle eşya satan yere başvuru yapabilirsiniz. Buradan senetle satın alacağınız eşyaları aciliyet durumuna göre ya değerinde ya da daha düşük fiyatlara satabilirsiniz. Eşyaları çok acil ihtiyacınız yoksa asla spotçu adı verilen 2.el malzeme alım – satımı yapan yerlere vermenizi önermiyoruz. Çünkü değerinden oldukça aşağı alacaklardır. Günümüzde 2.el uygulamaları olan Letgo – Sahibinden – Gittigidiyor gibi platformlar üzerinden çok kısa sürede senetle aldığınız eşyayı satabilirsiniz.

Bir diğer acil para lazım nasıl bulabilirim? Sorusunun cevabı ise kolay para bulma yöntemleri arasında yer alan faturaya ek cep telefonu alım satımı yapmaktır. Peki bu işlem nasıl gerçekleştirilir? Herhangi bir cep telefonu operatörüne başvuruda bulunarak (kendi operatörünüz olması süre avantajından dolayı daha faydalı olacaktır) faturaya ek cep telefonu almak istediğinizi söylüyorsunuz. 50 TL’lik fatura bedeline aylık 300 – 350 TL ödemeyle cep telefonu satın alabilirsiniz. Bunu acil satmak istiyorsanız değerinden alt miktara herhangi bir telefoncuya satabilirsiniz. Ya da önceki başlıkla bahsettiğimiz platformlardan satabilirsiniz.

Kaynak: KrediHaber24.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir