Eski programlardan dolayı, Windows’u yüksek çözünürlüklü ekranlarla kullanmak, özellikle birden fazla ekran arasında geçiş yapıyorsanız, biraz zor olmuştur.

İçgörüler’e iletilen en son önizleme yapısı, Windows’un bir programa DPI’nın ne kullandığını anlatma biçimini değiştirerek bu soruna yardımcı oluyor.

Yeni yapı 16237 ile, bir kullanıcı ekranın çözünürlüğünü yerleştirme/kaldırma veya bir ayarı değiştirerek değiştirirse, yalnızca yeniden başlatma veya çıkış yapmak yerine herhangi bir bulanıklığı gidermek için çoğu programı kapatıp yeniden açmanız yeterlidir.

Bu da sevmeni sağlayan tek özellik değil.

Bildirim eylemi düğmeleri tam bildirim boyunca ölçeklendirilir ve her gruptaki ilk sayfa genişletilir, böylece okunması kolay olur.

Emoji, paneldeki arama yeni 5.0 kümesini desteklediği için kullanış daha kolaydır ve farenin üzerine fareyle getirdiğinizde her biri aslında ne olduğunu açıklamak için hazırdır.

Ayrıca Edge’in tüm web sitelerinde ve PDF’lerde yüksek sesle okuyabilmesi sayesinde erişilebilirlik geliştirildi.

Tabii ki Zaman Çubuğu cihazlar arası senkronizasyonu henüz kullanıma hazır değil ancak bu sonbaharda yolda çok sayıda değişiklik daha var ve önizleme kullanıcıları bunları test etmeye başlayabiliyor.