bodrum escort
Detroit Auto Show’da bir kamyonet gösterisi

Detroit Auto Show’da bir kamyonet gösterisi

Çocukluğumda babam, annemle birlikte konuklarını yıllık Çiftlik Bürosu sözleşmesine getirmenin harika bir fikir olacağını düşündü. O yıl Nashville, Tennessee’de düzenlendi. Tarım kültürünü yaşamak için daha otantik bir kentsel bölge bulmak, hat dansları ülkesinden daha zordur. Babam bir çiftçi değil, gizlice bir tane olmasını hayal etti. Bunun yerine, ülkenin dört bir yanındaki çiftçilere arkadaş olmasına izin veren bir pazarlama kampanyası uydurdu. Dodge’ın Amerika Genç Çiftçileri sponsorluğunun bir parçası olarak, her yıl, tarımın geleceği konusunda ödüllü parlak bir fikri bulunan organizasyonun şanslı bir üyesine ücretsiz bir Ram kamyonet kamyonu hediye etti. Çiftçilere gelince, pikap kamyonları hakkında konuşmak onları küstah yapar. Babamın sevgilerinden ikisi, Chrysler Şirketi – 30 yıldan beri çalışıyordu – ve kovboy çizmeleri nihayet bir araya geldi. Çiftliğin aileye uygun insanlar olma eğiliminde olması nedeniyle onun zevkinde paylaşmamızı istedi.

Ülke müziği kültürüne bağlı olan her şeyle ilgili ufaklığıma rağmen, çiftçilerle kamyonları babamın konferans salonunda izlediği konularda çok şey öğrendim. Çiftçiler onu saatlerce çevirdiler ve yakında yük ve Ford ve GM müşterilerini ikna ederek Ram’ın ürünlerini anlatan bir şeyler sunduğunu ikna edebildi. Öğrendiğim şey hâlâ geçerli ve kamyon pazarındaki en tutarlı müşterilere gelince ayrıntılar önemlidir. Çiftçiler, inşaat işçileri, sanatçılar, sörfçüler, kayak serseri ve vasıflı esnaflar için kamyonetleri geçim koşulları için gereklidir. Kişisel ihtiyaçlarına en uygun olan kamyon kazanıyor ve kişisel özerklik simgesi olarak hizmet ediyor. Kamyonet sahibi kamyoncuların peşinden koşmanın tek yolu, onları farklı bir kamyonun hayatlarını daha da iyi hale getirebileceğine ikna etmektir.


Sean O’Kane / The Verge Fotoğraf

Bu uzun bir görev, ancak 2018 yılında otomobil endüstrisine her zamankinden daha önemli olan bir psikografik.

Geçtiğimiz yıl ilk üç araç Amerika’da satılan pikap kamyonlarıydı. Bu kamyonların üçte ikisi Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’ndaki yeni nesilleri gösterdi – Chevy Silverado ve Ram. Bir numaralı satılık kamyon – F-150 Hibriti ve bir iş alanına elektrik gücü sunma potansiyeli hakkında haberler – Ford tarafından alındı. Ford ayrıca, orta boy kamyon teklifi olan Ranger’ı yeniden tanıttı. Bazı otomobil spor otomobillerine veya konseptlere odaklanmışken, 2018 Detroit gösterisi gerçek nakit inekle ilgili: pikap.

Kazançlar, şirket kâr marjlarının aynı seviyede olduğu kârlı kamyon pazarında yüksektir. Eğer kamyonla uğraşmazsanız, tüm kahramanın ne demek olduğunu bilmek zor. Pikap kamyonları, bir nesilden diğerine bakarken kendilerini çok benzer kılan dış ipuçlarına sahiptir ve Büyük Üçlü’ye adananlar için, bu dış şekiller pek değişmez. Mesele bu. Kamyon müşterileri sadık insanlar olma eğilimindedir. Ancak, gerçek kamyonet takıntıları, hayatlarını güçlendiren büyük şeyleri hareket ettirmekle alakalı ayrıntılardır.


Ne kadar çekebilirsiniz – Ram 2.300 libre kaldırıp 12.750 liraya kadar çekebilir – ve ne kadar taşıyabileceğinizi – Silverado 63 kübik ayak hacminde sınıfının lider olduğunu söylüyor – kamyon müşterisinin her şeyidir. Kaba araziyi ve genel olarak işlevsel ve iyi hazırlanmış bir yatağı idare etme kabiliyeti anahtardır. Ram, bunu tepe iniş kontrolü, bir inçlik kaldırma ve elektronik kilitleme arka aksı içeren bir off-road paketinde pazarlıyor. Silverado, yüksek mukavemetli çelik yatağını geliştirdiği konusunda övündü.

Pikap kamyonları verimlilik açısından bilinmemekle birlikte, otomobil üreticilerinin yakıt tasarruf yönetmeliklerine uyması gerektiği için bu durum değişmeye başlamıştır. Hem Ram hem de Chevy, verimliliği artıran yeni hafif ağırlık teknolojisini vurguluyor. Ram, kilo 225 lira azaltır. Chevy son nesle kıyasla 450 lira tutuyor. Ayrıca, müşterilerin kamyonlarının dayanıklılığını koruduğunu, bu malzemeler hafifleştikçe müşterilerin güvence altına almalarını ve her ikisi de yüksek mukavemetli çeliklerin gerçekten ne kadar güçlü olduğunu açıklamaları için büyük gayret gösterdikleri için önemlidir.


Sean O’Kane / The Verge Fotoğraf

Kamyonet sahipleri inanılmaz derecede spesifik olduklarını ve kaba ve takla atma faaliyetleri için aradıkları seçeneklerden hangileri konusunda eğilim gösterirler. Tek bir şanzıman veya motor seçeneği yok. Silverado’da sekiz değişik düzeltme paketinde çok fazla seçenek var bunun nedeni. Pikap kamyonuna girmiyorsanız, kargo kutularında çok sayıda seçeneğin mantığını görmek zordur, ancak bu ciddi pikap kamyon müşterileri için kritik önem taşır. Bazı açılardan, Uconnect 8.4 inç ve 12 inç dokunmatik ekranlarla eşleşen Ram benzeri Android Auto ve Apple CarPlay’de tanıtılan teknoloji özellikleri, kamyonların işlevsel ihtiyaçlarına kıyasla sosludur. (Silverado’nun bu özellikleri zaten mevcuttu.) 360 derecelik bir kamera gibi mevcut teknolojinin daha akıllıca kullanılması, işi kolaylaştıracak kamyon arayan kamyon müşterileri ile rezonansa çıkabilirdi. Ve yolda uzun günler boyunca, maksimum USB portları ve entegre kablosuz şarj yastığı seçeneği de iyi karşılanacakları gibi görünüyor.

Peki kamyonetin savaşından hangi kamyon yeni kazanıyor? Bu, uzun bir gereksinim listesini içeren anlayışlı araç müşterisine gelen kişisel bir sorudur. Savaşlar bu yıl bayiliklerde gerçekleşecek. Potansiyel kamyon sahiplerinden farklı olarak, oylamam tamamen duygusaldır ve pratikliğe dayalı değildir. 2016’da öldüğünde neredeyse yeni olan babamın gümüş ram 1500 kamyonetine sahibiz. Detroit Otomobil Fuarı’nda yer alan büyük 1500 Ram’ın bir anlığına gururlu olduğunu görünce kalbim akın ediyor. Her zaman babamın eve geleceğini söyleyen birçok garajı hatırlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir