eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Elon Musk Trafik Atlama Tüneli Ütopyası Yapmak İstiyor

Elon Musk Trafik Atlama Tüneli Ütopyası Yapmak İstiyor

Aralık ayında SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk, tünel sıkıcı bir makineyi ele geçirerek ve işe giderek trafiği hafifletmek için savaşan bir sinirli tweet gönderdi.

Bu, her ne kadar her zamanki gibi görünse de, Musk’un Twitterverse’ye gönderdiği düşünülürse, o onun tuhaf adıyla adlandırdığı yeni girişim The Boring Company ile tünel sektörüne giriyor gibi görünüyor.

Bugün, fütürist, yer altı tünel ağının bugünkü araba odaklı şehirlerde nasıl görünebileceğini anlatan bir konsept videosu yayınladı.

Bir araç sokak seviyesindeki kızak platformuna sürüldüğünde, yer altı bir tünel ağına iner ve seçilen destinasyona çıkmak için geri atmadan önce kilitli arabayı yüksek hızlı bir piste otomatik olarak kaydırır.

Yaya ve bisikletçiler kapalı bir bakla içine yürüyebilir ve benzer şekilde yüzeyin etrafında roket atabilir. Herhangi bir bilgi ya da ekli açıklama bulunmamakla birlikte, çoğu ulaşım kavramının trafik sıkışık otoyollarını atlamak değil etkili toplu taşımaya odaklanması nedeniyle kesinlikle yeni bir kavram.

Bu hafta başlarında bir SpaceX çalışanı The Boring Company’nin ilk kazma makinesinin fotoğrafını yayınladı. Resim kaldırıldı, ancak Business Insider nesiller için bir ekran görüntüsü kaydetti:

Musk, SpaceX park yerinde Şubat ayında tekrar deneysel bir “demo tüneli” kazmaya başladı.

Özel şirket mülklerini kazma iznine sahip değildir, ancak SpaceX’in kampusunun ötesine geçmek isterse, Los Angeles şehirlerinden alması gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35