eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Apple, iPhone 8 Kullanıcılarının Yüzlerini Kullanarak Cihazlarının Kilidini Açmasını İstiyor

Apple, iPhone 8 Kullanıcılarının Yüzlerini Kullanarak Cihazlarının Kilidini Açmasını İstiyor

Dar bir çerçeve, bir OLED ekran donanımı modeli ve kablosuz şarj da dahil olmak üzere yaklaşmakta olan iPhone 8’i çevreleyen söylentilerin yanı sıra, belki de bunların en prestijli kısmı sadece ortaya çıkmış durumda.

Bloomberg, Apple’ın bir sonraki iPhone’u açmanıza izin vermek için kullanacağı 3D yüz tanıma teknolojisi üzerinde çalıştığını bildiriyor.

Bu özellik, iris tarayıcı ile birlikte yeni bir 3D sensör tarafından desteklenecek; Parmak izi tabanlı Touch ID sisteminde olduğu gibi, cihazınızın kilidini açmak, ödemeleri doğrulamak ve güvenli uygulamalarda oturum açmak için bunu kullanabileceksiniz.

Şu anda testte, yüz tarayıcısının bir yüzü doğru bir şekilde algılayabildiğini ve birkaç yüz milisaniyelik bir süre içinde iPhone’un kilidini açabileceği söyleniyor ve cihaz tabloya düz olarak yerleştirildiğinde bile çalışıyor.

Ancak Galaxy S8’de görülen, bir dizi Alman korsanının aptalca, basılı bir fotoğraf kullanarak Samsung’un çabasından daha iyi çalışması gerekecek.

Bu özellik, iPhone’un evriminde bir kilometre taşı işaretleyebilir, çünkü ilk olarak 2013’te iPhone 5s’te tanıtılan Touch ID’ye olan ihtiyacı reddetmiş olabilir.

Ancak tarama yüzünden aslında bir sonraki iPhone’u yapacak mı?

Sadece Bloomberg değil; Apple tahminleri hakkında tahminlerde bulunan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, OLED modelinin (bu yıl başlatmak üzere hazırlanan üç türe birincil baskısı) bir parmak izi tarayıcısı yerine özelliğe sahip olacağına inanıyor.

Bununla birlikte, 9to5Mac’in Ben Lovejoy, Apple’ın muhtemelen Touch ID’yi tıkamayacağı konusunda iyi bir nokta yapar: şirketin temassız Apple Pay özelliğini başlatırken büyük bankaları sattığı bir güvenlik özelliğidir ve kimlik doğrulaması için yüz taramasını kullanmak pratik olmayabilir.

Cupertino, 2016 MacBook Pro’daki Touch ID butonuna benzer şekilde, ön şerit üzerindeki bir düğmeyi gizleyebilmenin bir yolunu bulabilir.

Bloomberg’in kaynaklarından birinin, yüz taramasının iPhone’u 8 yapamayacağını söylediğini de belirtmek gerekir; ancak bu, tedarikçilerin bu işlevsellik için gerekli bileşenleri zamanında teslim etme becerileri de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacaktır.

Sanırım geçen hafta gördüğümüz gibi donanım prototipleri bile bu gizemi henüz çözmek için yeterli olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir