eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Apple, AR Gözlükleri İçin Tedarikçilerle Bir Araya Geldi

Apple, AR Gözlükleri İçin Tedarikçilerle Bir Araya Geldi

Bloomberg kaynaklarına göre AR tedarikçileriyle bir araya gelen diğer büyük teknoloji firmaları arasında Google, Facebook, Snap ve Xiaomi yer alıyor.

En az iki şirket  Samsung ve LG, prototip oluşturmak için çok az sayıda bileşen sipariş ettiklerini söyledi. Kaynaklar, Apple’ın hangi tedarikçilerle bir araya geldiğini belirlemedi. Şirket, çoğunlukla, hazırlanmamış ürünler söz konusu olduğunda, ortakların düzenlemeleri ile tartışmayı engelliyor.

Apple’ın dahili olarak “T288” kod adlı bir AR kulaklık üzerinde çalıştığı düşünülüyor; bu kod adı “2020” den önce çıkarmıyor. Giyilebilir eşyanın kendiliğinden olması ve eşleştirilmiş bir iPhone olmadan çalışması bekleniyor.

Bunu başarmak için kendi ekran ve işlemcisinin yanı sıra kendi yazılım platformu olan “rOS”  “gerçek işletim sistemi” için kısaltılmış olmalıdır.

Arayüz açısından, Apple’ın baş hareketleri, Siri komutları ve bir dokunmatik panel karışımı ile denediği söyleniyor. Genel olarak Apple, AR alanına bir bütün olarak güçlü bir ilgi gösterdi.

CEO Tim Cook,

“teknolojiyi sonsuza kadar kullanma şeklimizi değiştireceğini”

iddia etti ve bu sonbaharın iOS 11’i, iOS uygulamaları için AR geliştirmeyi basitleştirmek amacıyla ARKit’in başlamasına yardımcı oldu.

IPhone 8 ve X, AR’yi daha iyi desteklemek için tasarlandı örneğin iPhone X, arka kameralar için dikey bir hizalama ve daha fazla boşluk kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir