Hiçbir Şey Yapmak Zaman Kaybetmek Değildir

Hiçbir Şey Yapmak Zaman Kaybetmek Değildir

Modern batı toplumunda harekete geçmek için bir saplantı vardır. Bu saplantının tersi ve dezavantajı var.

Aldığınız eylem en önemli hedeflerinize doğru önemli bir adım ise, harekete geçmek harikadır. Dürüst olalım. Çoğu zaman öyle değil.

Çoğu zaman, harekete geçme motivasyonu, en önemli hedeflerimize yönelik önemli bir ilerleme sağlamaktan başka bir şey değildir. Çoğu zaman, ya meşgul olmak istiyoruz veya kendimizi rahatsız etmek istiyoruz.

Yoğun iş

Meşgul iş, teknoloji bağımlılığının ardından şirketlerin ana zaman ayırıcılarından biridir. Çalışanlar değerli bir şey üzerinde çalışmak yerine meşgul işlerine vakit harcıyor bulacaksınız. Çalışanlarını promosyonlar ve ikramiyelerle teşvik etmeyen şirketler aslında çalışanlarını meşgul çalışmaya teşvik etmektedir.

Çalışanın herhangi bir terfi veya bonus almayacağı mantığı nedir? Sadece işlerini devam ettirmek için çok çalışıyorlar. En basit işi yapıyorlar. Aslında meşgul olmaktan çok meşgul görünüyorlar.

Zorunlu ve önemli bir şey yapmak zor ve risklidir. Meşgul iş yapmak basit ve kolaydır. Yeterli teşvik olmadan, çalışanlar meşgul işe yönelir; zira ürettikleri değer değil, zamana göre ödenirler.

Hiçbir şey Yapma

Çalışanların aksine, yoğun iş yapan pek çok serbest çalışanı bulamazsınız. Hangi faaliyetlerin değer ürettiği ve hangi faaliyetlerin yapılmadığını sezgisel olarak bilirler. Meşgul işlerle uğraşmaktan başka hiçbir şey yapmazlar. Sezgisel olarak hiçbir şey yapmanın meşgul çalışmalardan daha değerli olduğunu bilirler.

Hiçbir Şey Yapmanın Faydaları

Hiçbir şey yapmadan zihninize, deneyimlerinizi ve zorluklarınızı işlemek için alan verin ve yeni fikirler ve çözümler üretin. Sürekli kendinizi meşgul ettiğinizde zihniniz bu fırsata sahip olmayacaktır.

Hiçbir şey yapmamanız size uzun vadeli fırsatlar, tehditler ve stratejiler gibi daha soyut konular üzerinde düşünecek yer de verir. Yaşamınız ve çalışmanız için bir yön bulmak için o uzun vadeli görüşe ihtiyacınız var. Doğru yaparsanız, hiçbir şey yapmadan yapmanız gereken en değerli şeylerden biri olamaz.

Hiçbir Şey Yok Etmez

Hiçbir şey yapmak hiçbir şey yapmıyor. Televizyon izlemiyor, internette sörf yapmıyor, arkadaşlarınızla sohbet etmiyor, kafelerde ve barlarda asılı kalmıyor. Sakin, sessiz bir ortamda rahatlıyor. Kendinizi herhangi bir şekil veya formda rahatsız etmemektedir.

Özet Olarak

Hiçbir şey yapmamak, teknik ve meşgul çalışmalardan rahatsız etmekten daha değerlidir. Çalışanlara yoğun çalışma yapmalarını teşvik eden çalışma saatlerini en üst düzeye çıkarmaları teşvik edilir. Meşgul işler basit ve kolay ancak çok fazla değer üretmiyor. Serbest çalışan insanlar, zaman birimi başına ürettikleri değeri en üst düzeye çıkarmak zorunda olduklarını sezgisel olarak biliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir