11 yaşındaki bir grup, geleceğin arabalarını tasarladı ve sonuçlar son derece keyifli

11 yaşındaki bir grup, geleceğin arabalarını tasarladı ve sonuçlar son derece keyifli

Her sene, CES ve Detroit’teki otomobillerden konsept otomobillerin yıpranan bir bölümünü sunmaya başladık. Garip farlar, büyük ekranlar ve geleneksel tarzda açılmaktan rahatsız edilemeyecek bir sürü kapı. Ancak son zamanlarda, araba şirketlerinin sadece bu hareketleri yapacaklarına dair bir fikir var. Bunlar bize, sanal kişisel asistanınız olan eklenmiş bir gerçeklik ve bir koi balıkı gibi eğlenceli fikirler verir, ancak sonuçta tüm paralarını daha fazla kamyona ve SUV’a dökerler. Bu nedenle, haftanın her günü 11 yaşındaki bir gruptan bu otomotiv tasarımlarını alacağım.

Galler merkezli bir araba sigortası karşılaştırma şirketi olan GoCompare, bir avuç Londra’daki okul çocuğundan şunları istedi: geleceğin otomobilini tasarla , sonra çizimlerini hayata geçiren bir illüstratör vardı. Son haberlere bakarsak, İngiltere, 2040 yılında fosil yakıt yakıcı araç satışını yasaklayacak , şirket bu yeni, temiz yanan araçların kendilerini kullanacak çocuklardan nasıl görünmesi gerektiğini öğrenmenin en iyi yol olacağını düşündü.

Karşılık olarak aldıkları şaşırtıcı derecede çocukça değildi. Go Compare sözcüsü Andrew Campion, “Çok sayıda şirin, kabarık ve robot tabanlı tasarımlar var,” ancak ilginç çevre dostu tasarımlar ve özellikler de var. Çocuklar, alternatif yakıt kaynakları açısından hidroelektrik, güneş enerjisi ve hatta (muhtemelen beklenen) çikolata için her şeyi önermişti! ”

Uçarlar, lazerler atarlar ve robotlara dönüşürler. Ama aynı zamanda pil ile çalışan elektrik enerjisi kullanıyorlar ve sürücülerin yola dikkat etmeyi düşünmek yerine uyku ve yemek yiyebilecekleri bir gelecek öngörüyorlar. Fizik sınırlamaları ile bağlı olmayan bir hayal gücünün gerçek otomotiv tasarımcılarının şu an otomobilin geleceği hakkında düşünme biçimiyle çakıştığını görmek ilginçti.


Benim en sevdiğim Beast Racer 210, Falkor itibaren Asla Buluşmamak Hikayesi ve David Carradine’ın arabası itibaren Ölüm Yarışı 2000 . Sanatçının Harrintha’ya göre, 11, uçağın kanatları var, kuyrukta çapa, karanlıkta parlıyor, esnek cam pencereler var ve ısı geçirmez. Bu da son derece sıcak bir gelecek için mükemmel bir araba haline getirir.

Kyre, 11 yaşında bir sayfayı çekmiş görünüyor Knight Rider Hennessey K-cell GT, aynı zamanda pervane olarak iki katlanabilir tekerlekli elektrikli bir otomobil. 11 yaşındaki Paula, iki katlı bir hover otomobil tasarlarken, 12 yaşındaki Charlotte’un Gökkuşağı Cabrio 3000, bir evin yanı sıra bir araba gibi işlev görüyor. Gelecekte kendi kendine sürüş otomobillerimizde uyuyacaksak, umarım bunlar kadar rahat ve keyifli olurlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir