Sonos, aynı 349 $ fiyatla iki hoparlör satarak Apple’ın HomePod’una karşı koyuyor

Sonos, aynı 349 $ fiyatla iki hoparlör satarak Apple’ın HomePod’una karşı koyuyor

Apple’ın HomePod’u henüz sevkıyatına başlamadı, ancak Sonos çok odalı ses piyasasındaki hakimiyetini korumak için harekete geçti. Bugün şirket, sınırlı bir süre için, tek bir HomePod fiyatı olan 349 $ için iki Sonos One akıllı hoparlörü satın alabileceğini duyurdu. Sonos, resmen yarın başlayacak olan tanıtımın ne kadar süreceğini belirlemiyor. Bir ilk gecikmeden sonra HomePod 9 Şubat’ta piyasaya çıkacak .

Sonos One’da Amazon Alexa ses entegrasyonu da bulunuyor ve şirket Google Apps’ı 2018’de cihaza da eklemeyi taahhüt etti. Kullanıcılar Spotify, Pandora, Amazon Müzik ve diğer servislerde müzik çalmak için sesli komutlar çıkardı. ancak Apple Müzik bunların arasında değil. Ancak şirketin diğer hoparlörlerine çok benzeyen Sonos One, bir Akıllı Telefon veya PC’de Sonos uygulaması aracılığıyla Apple Müzik içeriğini yürütmeyi tamamen destekliyor.

Dün Sonos başlıklı bir blog yazısı yayınladı “Niçin Açın Önemli?” Bu, doğrudan Amazon, Google ve şimdi Apple’ın rakip konuşmacılarına işaret ediyor gibi görünüyordu. Şirketimiz, “İlk günlerimizden bu yana, Sonos’ta duyabileceğiniz müzik ve ses kaynakları konusunda açık fikirli değiliz, açık fikirli olmayı ve tercih yapmanızı tercih ediyoruz” diye yazdı. Ve Sonos, çok çeşitli müzik servislerinden hesapları entegre etmenizi sağlar.

Ancak her şirketin, konuşmacılarına “açık” bir şeyler yapmanın bir yolu vardır. Google Home, kullanıcıların telefonlarında sayısız uygulamadan Google Cast (veya düz eski Bluetooth) yoluyla müzik akışını sağlar. Echo, Alexa’nın çalışmadığı servisler için Bluetooth çalmayı da destekliyor ve Apple AirPlay, medya uygulamaları arasında geniş kabul görmüş durumda. Sonos, Siri ile kontrol etmenize izin verecek olan Sonos One’a AirPlay 2 desteği eklemeyi planladığını açıkladı. Fakat Sonos mesajı açık: şirket, müşterilere sunduklarından daha fazla esneklik ve daha az güçlük çıkardığında ısrar ediyor. “büyük teknoloji” den.

Ve şimdi 350 $ için iki Sonos One hoparlörü sunarak HomePod’un önünde çıkıyor. Bu, yeni müşterilere çok odalı sese derhal yol açıyor derhal Apple, sadece HomePod’un “bu yılın ilerleyen saatlerinde” çok odalı olacağını söyledi. HomePod tek bir Sonos One’dan daha iyi performans gösteriyor mu? Bu çok mümkün. Ancak, burada olacak iki hoparlörü stereo çiftleştirebileceğinizi ve bu karşılaştırmanın Apple için o kadar da iyi sonuç vermeyebileceğini unutmayın.

Geçen sene, Apple perakende satış mağazalarında Sonos hoparlörlerini satmaya başladı. Şu ana kadar Sonos One bu ortaklığa dahil edilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir