eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Yedek Parça Endüstrisi

Yedek Parça Endüstrisi


Gıda işletmeleri her gün artmakta, yiyecek içecek sektörü her gün büyümektedir. Bu sektörün altında kurulan mutfaklara endüstriyel mutfaklar denmektedir. Endüstriyel mutfak ekipmanları paslanmaz çelikten üretilen oldukça sağlam ve çizilmeye karşı dayanıklı ürünlerdir. Bu ürünlerin işletme mutfaklarında kullanılmaları sağlık açısından oldukça uygundur. Tercih edilen bu endüstriyel mutfak aksesuarları tamiri ya da bakımı için de yedek parça temini sağlayan şirketler kurulmuştur. Endüstriyel yedek parça ismi altında büyüyen bu sektörde pek çok mutfak için uygun üretilmiş yedek parçalar bulmak mümkündür.

Çevrecilik ve Yedek Parça Sektörü

Dünyamız gün geçtikçe daha fazla hurda eşya ile dolmaktadır. Üretilen pek çok ürünün vadesi dolduğunda tamir etmeyi değil yenisini almayı tercih ediyoruz. Ürünlerin ne kadar pahalı olduğunu umursamadan yenilerini alabiliyoruz. Hem çevreci bir yaklaşım hem de cep dostu olmasından dolayı yedek parça ve ekipmanları kullanmalı ve desteklemeliyiz. Elimizdeki ürünlerin kullanım süresini ne kadar artırırsak gelecek kuşaklara o kadar yaşanabilir dünya bırakılacağının farkında olarak yaşamalıyız.

Endüstriyel Mutfak Ürünlerine Genel Bakış

Gün geçtikçe artan tüketim çılgınlığına karşı eldeki ürünleri daha iyi konuma getirmek için üretilmeye başlayan yedek parçalar vardır. Yiyecek ve içecek hizmetleri de dünya çapında hızla büyüyen sektör arasındadır. Bu sektörün ihtiyacı olan mutfakların kurulmasında onlarca bin lira kullanılıyor. 5 bin kişilik bir otelin mutfağı, evlerimizdeki mutfağa pek benzememekte. Ahşap mobilyaların hiç kullanılmadığı endüstriyel mutfaklardaki ürünlerin çoğu paslanmaz çelikten üretiliyor. Paslanmaz çeliğin kullanımı endüstriyel mutfaklarda oldukça yaygındır.

Pas tutmaması ve kolay çizilmeyen özelliğiyle sağlık açısından en iyi ürünü oluşturmaktadır. Oldukça pahalı olan bu paslanmaz çelikten üretilen tezgahlar, ocaklar, fırınlar ve benzeri ürünlerin kullanımında aksaklık yaşandığında hemen yenisinin temin edilmesi kolay olmamaktadır. Yedek parça üreten şirketlerden bu konuda destek alarak, ürünlerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan bir dolap menteşesi ya da bir çekmece kulpu mu? O zaman hirdavatmutfak.com sitesinde size ve endüstriyel mutfağınıza uygun pek çok ürün bulabilirsiniz. Hemen hemen her tür endüstriyel mutfak ekipmanına kolayca uyum sağlayabilecek yedek parçalar bulunduran sitede, sizin ekipmanlarınıza uygun mutlaka bir ürün bulacaksınız.

Soğuk Odalar İçin Yedek Parçalar

Bu büyük mutfaklarda kullanılan dolaplar, sandığımız gibi iki kapaklı dolaplar değildir. Odalar şeklinde inşa edilen dolaplarda oldukça sağlam soğutma sistemleri bulunmaktadır. Bu soğutma sistemlerinin doğru çalıştığından emin olunduğu sürece, dolaplar istenen verimde çalışmaya devam edecektir. Dolapların çalışmasıyla ilgili yaşanan birkaç aksaklıktan bahsetmek gerekir ise; bozuk menteşeler, doğru çalışmayan dolap kilitleri ve contalar örnek verilebilir. Bozuk bir kilit, dolabın tam kapanmamasına neden olacağı için dolap sürekli ısınan havayı soğutmak için çalışacak ve sürekli elektrik harcayacaktır.

Oysa doğru çalışan bir dolap ısısını sabitledikten sonra çalışmayı askıya alıp elektrik tasarrufuna geçer. Dolap contaları, kapının etrafındaki genelde plastikten yapılan ve hava kaçmaması için gerekli olan ürünlerdir. Bu dolap contaları zaman zaman ezilebilir, kopabilir ya da yırtılabilir. Bu durumda bozuk bir dolap kilidini nasıl dolabın çalışmasını olumsuz yönde etkiliyor ise yırtık bir conta da aynısını yapacaktır. Yırtık contanın arasından dışarı kaçan soğuk havanın yerine sıcak hava gireceği için dolap sürekli kendini soğutmaya çalışacaktır.

Ay sonunda işletmelerin elektrik faturalarına yansıyacak bu durum ciddi sorunlar doğurabilir. Aslında yapılması gereken çok basittir. Yedek parça üretimi sağlayan bir firmayla görüşüp dolaplarına uygun yedek parçayı bulmak bütün bu olumsuzluklardan onları kurtaracaktır. Pek çok internet sitesinde endüstriyel mutfaklar için yedek parçalar satılmaktadır. Hangisinin güvenilir olduğuna karar vermek zordur.

Uzun yıllardır bu işi yapan Hirdavatmutfak.com sitesinden hizmet alan bütün müşteriler memnun ayrılmıştır. Sipariş ve kargo sürecinin şeffaflığı konusunda diğer şirketlere göre ilerleme kaydetmiş olan site, 30 gün içerisinde ürünlerinde değişim ve iade hizmeti de vermektedir. Ürünlerinin arkasında duran ve garanti veren firma, müşteri memnuniyeti konusunda oldukça iddialıdır.

Pişirme Üniteleri ve Yedek Parçalar

Mutfaklarda, tezgahların yanı sıra pişirme üniteleri de bulunmaktadır. Bu pişirme üniteleri evlerde kullanılandan çok daha büyüktür. Daha büyük tencereler ve tavalar için üretilmiş olan bu ürünlerin zaman içinde sorun vermesi de olasıdır. Herkesin evindeki ürünlerin zaman içinde eskime payıyla birlikte yıprandığı düşünüldüğü zamanla, bu büyük pişirme ünitelerinin de çalışmasında aksaklık yaşanabileceği olasıdır.

Zaman içinde bu eskime payıyla yıpranan ürünlerin yenisini temin etmek işletme için kolay olmayacaktır. Borca girmemek isteyen işletmeler ufak aksaklıklar için yedek parça endüstrisine başvurmaktadır. Pişirme üniteleri için pek çok yedek parça hizmeti sağlayan hirdavatmutfak.com sitesi, yedek parça temini için oldukça iyi bir seçim olacaktır. İşletmelerde kurulmuş olan endüstriyel mutfak ekipmanları için her türlü yedek parçayı satan sitede, aradığını bulmanızı kolaylaştıracak filtreleme seçenekleri de vardır. Site bir ay içinde iade ve değişim önerilerini kabul etmektedir. Aynı zamanda sattıkları ürünler için garanti sunan siteden memnuniyet ile ayrılmanız çok yüksek bir ihtimaldir.

Tezgah ve Tezgah Altı Dolaplar

Mutfaklardaki en büyük yeri kaplayan endüstriyel ekipmanlar dolaplar ya da pişirme üniteleri değil, tezgahlardır. Hirdavatmutfak.com sitesi, tezgahlar için gerekli bütün ekipmanların da satışını yapmaktadır. Her türlü malzemeden yapılmış olan ayaklar içeren bir kataloğa sahip olan sitede, çekmeceli tezgah altı dolapları için contalar, çekmece kulpları ve aradığını pek çok ürünü kolayca bulabileceksiniz. Çekmeceli olan tezgah dolaplarının yanı sıra, kapaklı küçük dolaplara sahip tezgahlar da vardır. Bu dolapların menteşeleri zaman içinde bozulabilir ve tezgah yüzeyinde gösterilen ekrandan dolabın derecesinin yüksek olduğu görüldüğünde müdahale edilmelidir.

Genelde mutfaklardaki yönetici konumundaki kişilerin yetkili olduğu bu düzeltme durumunda, en alt pozisyondan en üst pozisyona kadar hemen hepsi sorumluluk almalı ve gerektiğinde doğru çalışmayan tezgah altı dolapları için iyileştirmeler yapmalılardır. Bütün dolaplara uygun bulunabilecek menteşe seçeneklerine sahip olan Hirdavatmutfak.com sitesi, zaman içerisinde bünyesini daha da geliştirmeyi ve pek çok ürünü de eklemeyi düşünmektedir. Amaçları hizmet kalitesini her zaman yükseltmek olan şirketin, müşteri memnuniyetine verdiği önemi, ürün çeşitliliğinden anlamaktayız.

Prosedürler

Satış sözleşmeleri, kargo takibi, ödeme ve teslimat, havale bildirimi ve iptal değişim konularında oldukça şeffaf hizmet veren işletmede sayılan bütün konular hakkında bilgi alabileceğiniz sayfalar bulunmaktadır. Müşterilerinin bu şeffaflık ve güveni yüzünden tercih ettiği sitede, üye olarak istediğiniz ürünü kolayca sipariş edebilirsiniz. Ürününüzün siparişini ve ödeme adımını tamamladıktan sonra sizlere verilen kargo takip kodu ile siparişinizin nerede olduğuna dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Siparişiniz elinize ulaştıktan sonra değişim ve iade için de süreniz başlamış bulunur. Eğer aldığınız ürünün sizin dolabınız, tezgahınız için uygun olmadığını görürseniz, sipariş değişim formu doldurarak değişim talep edebilirsiniz. Şirket sizinle en kısa zamanda iletişime geçerek, değişiminizi sağlayacaktır.

Müşteri Memnuniyeti

Tüm bu hizmetlerin şirket tarafından verilmesinin nedeni müşteri memnuniyetinin ön planda tutulmasıdır. Müşterilerini memnun etmeyi ilke edilmiş olan hırdavatmutfak.com sitesi geliştirdiği teknolojiler sayesinde, mutfak ekipmanları için daha fazla ürün ve hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35