Xiaomi, Sinema Teknolojisini Bir Oturma Odası Projektörüne Getiriyor

Xiaomi, Sinema Teknolojisini Bir Oturma Odası Projektörüne Getiriyor

Ev sineması kurulumları söz konusu olduğunda, yüksek kaliteli projektörler geleneksel olarak filmlerinizin keyfini sürmenin pricier yolu olmuştur.

Ancak şimdi, Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, yeni sinema kalitesinde Mi Laser Projektörü ile bunu değiştirmeyi umuyor.

Makul bir 9999 yuan (yaklaşık 1.470 ABD Doları) fiyatla Xiaomi’nin en son sunduğu teklifte 150 inç ekran ve sinema salonlarının bulunduğu özel lazer teknolojisi bulunuyor.

Mi Laser Projector, Çin’in sinema salonlarının yüzde 90’ında lazer teknolojisinin arkasındaki şirket olan Appotronics tarafından geliştirilen ALPD 3.0 lazer ışık kaynağı teknolojisini kullanmaktadır.

Xiaomi, Texas Instruments tarafından hazırlanan kendi özel dijital ışık işleme (veya DLP) çözümüne sahip olduğu için, şirket çapında projektör işbirliğine burada son vermez.

Mi Laser Projector’u tam entegre bir ev sinema sistemi haline getirme hedefiyle Xiaomi, bir hoparlör sistemine yer verdi ve son TV akış kutusu Mi TV’den arayüzü entegre etti.

Lazer projeksiyon makineleri yeni olmamasına rağmen, Xiaomi’nin sinemalarda kullandığı teknolojiyi evine böyle düşük bir fiyatla getirme önerisi kesinlikle hoşnut görünüyor.

Lazerler, artan enerji verimliliği, daha uzun ömür, daha hızlı başlatma zamanı, daha iyi parlaklık ve daha geniş bir renk gamından yararlanmaktadır.

RRP, rekabetin altına düştüğü için, eğer yüksek vaatlerini yerine getirirse, Xiaomi’nin en sonuncusu kesinlikle birkaç şeye dönüşebilir.

Mi Lazer Projektörü için ön siparişler 4 Temmuz’da Xiaomi Mall’da ve şirketin MIJIA uygulamasında hayata geçiriliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir