WhatsApp, Yeni iOS Güncellemesiyle Birlikte Yeni Özellikler Getiriyor

WhatsApp, Yeni iOS Güncellemesiyle Birlikte Yeni Özellikler Getiriyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya çapında bir milyarı aşkın kullanıcıya sahip. Facebook’un sahip olduğu WhatsApp, kullanılabilirliği ve popülaritesini artırmak için çeşitli güncellemelerle karşımıza çıkıyor ve bu güncellemelerde getirilecek yeni özellikleri ilk önce beta versiyonunda teste tabi tutuyor.

WhatsApp’a getirilen yeni bir güncelleme, bazı yeni özellikleri de beraberinde getiriyor. En son iOS beta güncellemesinde ortaya çıkan özellikler, bugün itibarıyla uygulamanın stabil versiyonu için de kullanılabilir hâle getirildi. Bu özelliklerden en dikkat çekeni ise bildirim kartlarında sesli mesajları dinleyebilmek oldu.

Artık uygulamayı açmak zorunda kalmadan sesli mesajlar dinlenebilecek:

App Store’a bugün itibarıyla düşen WhatsApp güncellemesi sayesinde artık size gelen sesli mesajları dinlemek için uygulamayı açmak zorunda kalmıyorsunuz. Cihazınızda bildirimleri gizleyen bir program veya özellik yoksa size gelen sesli mesajları bildirim kartlarında dinlemeniz mümkün.

Bunun yanı sıra WhatsApp, iOS kullanıcıları için getirdiği bu güncellemede kullanıcıların kamera alanındaki yazı stillerini değiştirebilmelerine imkân veriyor. Bunların dışında iOS kullanıcıları, artık hızlı bir şekilde gönderecekleri fotoğrafların üzerinde çizim yapabiliyorlar. Güncelleme, son olarak iOS 13 klavyesindeki Memoji’lerin çıkartma olarak gönderilmesini sağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir