eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Microsoft, Xbox Mesajları İçin 4 Seviyeli Filtreleme Özelliği Getiriyor

Microsoft, Xbox Mesajları İçin 4 Seviyeli Filtreleme Özelliği Getiriyor

Xbox Wire’da yayınlanan bir duyuruya göre Microsoft, Xbox oyuncularının oyun deneyimini değiştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak için yeni içerik filtreleri üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda Xbox Insiders kullanıcıları, bugünden itibaren kötü niyetli ve rahatsız edici mesajları otomatik olarak engelleyecek filtreden birini kullanabilecek.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, mesajlarına 4 farklı seviyeden oluşan bir filtre uygulayabilecekler. Filtreler, ağırdan hafife doğru gidecek ve farklı filtreler, farklı kelimeleri sansürleyecek. Bu noktada sansür filtresine takılan mesajların görüntülenmesi engellenecek ve gizlenen mesaj, “Potansiyel olarak rahatsız edici mesaj gizlendi” şeklinde bir uyarıyla kullanıcıya bildirilecek.

Mesaj filtreleme özelliği, farklı seviyelerde filtrelemelerden oluşacak:

Filtreler, ‘friendly’, ‘medium’, ‘mature’ ve ‘unfiltered’ olmak üzere 4 farklı aşamadan oluşacak. Friendly filtresi, tüm çocuk hesapları için varsayılan olarak gelecek (isteğe bağlı olarak değiştirilebilir) ve tespit edilen tüm saldırgan içerikli mesajları engelleyecek. Orta filtre ise ayırt edici veya zorba tabirler içeren kelimeleri engelleyecek fakat bazı argo konuşmalara izin verecek.

Üçüncü seviye filtre olan ‘mature’ ise yalnızca çok ciddi derecede saldırgan olan mesajları gizleyecek. Bu noktada hiçbir filtre kullanmak istemezseniz dördüncü seviye filtre olan ‘unfiltered’ özelliğini etkin hâle getirebilirsiniz ve bu sayede herhangi bir sansür veya gizlemeye maruz kalmazsınız. Bu noktada kullanıcılar, arkadaşlardan gelen mesaj istekleri için de farklı ayarlar uygulayabilecekler.

PC, Xbox ve mobil cihazlarda kullanılabilen mesaj filtreleme özelliği, şimdilik yalnızca Xbox Insiders kullanıcıları için aktif durumda fakat Microsoft, bu özelliği ilerleyen aylarda tüm kullanıcılar için aktif hâle getirmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir