Haber

WhatsApp Web’de Mesajları Gizleyen Google Chrome Eklentisi

Google Chrome, dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcılarından bir tanesi. Pek çok kullanıcı, internete erişebilmek için Google Chrome’u tercih ediyor. Hal böyle olunca da geliştiriciler, Google Chrome için çeşitli eklentiler geliştirerek kullanıcıların işlerini kolaylaştırmayı hedefliyorlar. Sizlere şimdi bahsedeceğimiz eklentinin ismi “Privacy Extension For WhatsApp Web”.

Privacy Extension For WhatsApp Web eklentisi, WhatsApp Web üzerindeki mesajları bulanıklaştırıyor. Herkesin bildiği üzere dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp. Kullanıcılar WhatsApp’a, mobil uygulama veya internet tarayıcısı üzerinden erişebiliyorlar. Ancak WhatsApp Web kullanımı, özellikle de kamuya açık alanlarda sıkıntılı olabiliyor.

WhatsApp Web

Hiç kimse, mesajlarının diğer kişiler tarafından okunmasını istemez. Ancak WhatsApp Web, bilgisayar üzerinden erişilebildiği için özellikle iş ortamında veya halka açık ortamlarda, gizliliğinin önüne geçiyor. Çünkü bilgisayarların ekran boyutları, akıllı telefonlara göre bir hayli büyük ve başka kişilerin mesajlarınızı okuması fazlasıyla muhtemel. İşte bu eklenti de tam olarak, bu amaca hizmet ediyor.

Privacy Extension For WhatsApp Web eklentisi ile WhatsApp Web’de yer alan mesajlar bulanıklaşıyor. Mesajların görüntülenebilmesi için fareyi, mesajın üzerine götürmeniz gerekiyor. Ayrıca farenizi mesajın dışına götürdüğünüzde, mesaj yeniden bulanık bir hal alıyor. Böylelikle de gizliliğiniz, daima korunmuş oluyor.

Bu Chrome eklentisinin dikkat çekici yanlarından bir tanesi de kontrolün tamamen sizin elinizde olması. Öyle ki bu eklenti sayesinde WhatsApp Web’de bulanıklaştırılacak bölümleri, kendiniz seçebiliyorsunuz. Örneğin, WhatsApp Web’in sol kısmında yer alan mesaj listesi, bu eklenti sayesinde gizlenebiliyor. Dilerseniz sadece profil resimlerini veya sadece listede yer alan son mesajları da gizleyebiliyorsunuz. 

Privacy Extension For WhatsApp Web, bir süredir Chrome Web Mağazası’nda bulunuyor ve pek çok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Ancak unutmamanız gereken, bu eklentinin WhatsApp ile hiçbir bağının olmadığı, tamamen bağımsız bir geliştirici tarafından hazırlanmış olduğudur. Eklentiyi Google Chrome’a yüklemek için burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı