eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
WhatsApp, Hindistan’da Para Transferi Yapacak…

WhatsApp, Hindistan’da Para Transferi Yapacak…

Hindistan’ın National Payments Corp şirketi, WhatsApp, milyonlarca kullanıcıyı kapsayan bir testten sonra, Hindistan’daki en büyük pazarı “tam özellikli” bankalararası para transfer hizmeti başlatacaklarını söyledi.

Cuma günkü açıklama, WhatsApp’ın yeni hizmetinin fiilen resmi olarak başlatılmasına işaret ediyor; çünkü NPCI, merkez bankası ve borç verenler tarafından ödeme servislerini denetlemek için kurulan organ.

WhatsApp geçen hafta 200 milyondan fazla kullanıcısı olan Hindistan’da sınırlı bir hizmet başlattı. Bu, ödemeleri kolaylaştırmak için müşterilerin telefon numaralarını banka hesaplarıyla ilişkilendirerek kullanır ve Facebook’a ait firma tarafından para transferlerine yapılan ilk küresel dolaşmayı işaretler.

NPCI, WhatsApp için dört bankanın ödemelere hizmet eden United Payments Interface’e (UPI) üye olacağını söyledi. Şu anda, Hindistan’ın üçüncü en büyük kredi veren ICICI Bankası, WhatsApp’daki fon transferlerini işleme sokuyor.

WhatsApp’ın Hindistan’daki popülerliği, kurulu oyuncuları tehdit edecek gibi görünüyor ancak Alphabet Inc’in Google’ın yerel oyuncularla rekabet etmek için geçen yıl ödemeler uygulaması başlatmasının ardından rekabetçi bir pazara giriyor.

Başbakan Narendra Modi, 2016 yılının sonlarında eski yüksek değerli kağıt paraları yasaklamasından sonra ülkenin nakitsiz ekonomisini güçlendirerek Hindistan’daki en büyük birey Paytm gibi çevrimiçi ödeme sağlayıcılarında bir artışa neden oldu.

Alibaba ve SoftBank tarafından desteklenen Paytm, WhatsApp’ın yeni ödeme servisinin güvenliğiyle ilgili endişelerini dün Cuma günü yayınladığı bildiride dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir