Toplumsal ağlar için pozitif topluluk motivasyonu

Toplumsal ağlar için pozitif topluluk motivasyonu

Siber zorbalık ve sahte haberler gibi tehditlerle başa çıkmak için Facebook, 300’den fazla topluluk lideri ve yöneticileri için Türkiye dahil olmak üzere farklı Avrupa ülkelerinden bir konferans düzenledi.

017’de Facebook, sahte haberlerden, sahte kullanıcı hesaplarından ve yayınlardan giderek daha fazla hesap bulmaya çalıştı. Şimdi bu konuları kapsamlı bir şekilde ele almak istiyor. Bu amaçla, sosyal medya devi geçen hafta ilk kez Facebook Toplulukları Zirvesi’ni Avrupa’da gerçekleştirdi. Londra’daki program, Türkiye de dahil olmak üzere farklı Avrupa ülkelerinden 300’den fazla topluluğa ev sahipliği yaptı.

Toplantıya katılan sosyal girişimler ve topluluklar, kadınlar, eğitim, seyahat ve sağlık gibi farklı konular ve alanlarla ilgileniyor. “Saçım saçın olsun”, “Araştıran Anneler”, “Mide Lobisi”, “İhtiyaç Haritası”, “Bisikletli Kadın İnisiyatifi”, “Interrail Türkiye” ve “Kalpler Erisin” gibi popüler Türk Facebook topluluklarından yöneticiler Facebook’un yeni geliştirdiği özellikler ve olaydaki diğer topluluk liderleriyle buluşuyor.

İki katına çıkacak inceleme ekiplerinin sayısı

Facebook yetkilileri, sahte hesaplara ve yanlış bilgilere dayanan yayınlara karşı derhal harekete geçeceklerini söyledi. Teknoloji devi ayrıca, dürüst ve güvenilir içerik için inceleme ekibinin sayısını 10’dan 20’ye çıkardığını söyledi.

ABD dışında Londra, Facebook’un en büyük mühendislik merkezini barındırıyor ve ayrıca cyberballsing ve sahte haberler içeren davalarda acil müdahale için yapay zeka (AI) kullanma çabalarını hızlandırdı.

Platform, 2018 yılının sonuna kadar çalışan sayısını ikiye katlamayı hedefliyor. Aslında bu çalışmalar, dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformunu güvenilir bir reklam platformu olarak tutmayı ve sürdürülebilir olmayı amaçlıyor. Topluluk liderleri için topluluklarını daha güvenli, düzenli ve etkileşimli tutacak yeni özellikler duyurdu.

Facebook başkan yardımcısı kanseri olduğunu açıkladı

Facebook’taki grupların 200 milyondan fazla üyesi var. Topluluktaki insanlara 50 soruluk bir sayı sorarak grup yönetimini daha kolay ve daha güvenli hale getirmeye çalışıyor; sayı kademeli olarak yediye düşürülüyor. Topluluk geribildirimine dayanarak, yönetmeyi daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için yeni özellikler ekleniyor.

Facebook, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn geçtiğimiz günlerde bir yıl önce kanser teşhisi konduğunu açıkladı.

“Daha önce hiç sahip olmadığımı umduğum bir hastalığım var ama gruplara, daha önce hiç tanımadığım insanlarla çok borçluyum, çok destek verici olduğunu düşünüyorum. Bana yardım eden tüm topluluklara teşekkür etmek istiyorum. Facebook grupları ve toplulukları sayesinde dünyadaki birçok insanın birçok sorunu aştığını görmek “dedi.

Güvenli ve yönetilebilir olmalı

Topluluğun güvenliği konusundaki Facebook mühendislik projeleri aşağıdaki alanlara odaklanmaktadır.

Sahte hesapları belirleme ve durdurma: Facebook’un gerçek kişilere gerçekten bağlı bir topluluk olarak kalmasını sağlama.

İnsanları zarardan korumak: Facebook’ta olduğu gibi gerçek dünyada da karşılaşılabilecek zorbalık ve dolandırıcılık gibi durumları saptamak ve ortadan kaldırmak için daha iyi araçlar geliştirmek.

Şikayet yöntemlerini iyileştirme: İnsanların AI ve ekip çalışmasının ortak çabaları sayesinde, Facebook platformunda olmaması gereken içeriğin şikayet yollarını basitleştirmek.

Facebook Liderleri 1 milyon dolar alacak

Facebook Grupları ekibinin başkanı Jennifer Dulski, sosyal medya devi Facebook Topluluk Liderliği programını ilan ettiğini açıkladı. Facebook Topluluk Liderliği programı, mülteci ile ilgili konularda hem çevrimdışı topluluklar kuran kişileri tanımak, desteklemek ve bunlara yatırım yapmak için yapılan bir girişim. sağlık ve eğitim.

“Facebook, bu programa milyonlarca dolar yatırım yapacak ve bunlara topluluk kurarak liderlik edenlere 10 milyon dolarlık bağış da dahil olacak.Programın Uzmanlık ve Burs dalında toplum liderleri tüm dünyadan finanse edilecek” dedi. Dulski dedim.

“Beş topluluk lideri seçilecek ve her biri tasarımlarını finanse etmek için 1 milyon dolara kadar bir ödül kazanacak.Burs programımız için 100 kadar lider seçilecek ve her biri için 50.000 dolara kadar bir hibe verilecek. özel topluluk girişimleri “dedi.

Teknoloji devlerinin hayatta kalma sırrı

Tech Google, Facebook, Microsoft ve Intel gibi devler yatırım şirketlerinden aracılığıyla her yıl milyar dolarlık teknoloji girişimleri, satın almak. Öte yandan Türkiye’de, bu süreç henüz bebek basamaklarında ancak 2018’in risk sermayesi yatırımları açısından daha umut verici bir yıl olması bekleniyor.

Her büyük şirketin en büyük korkularından biri, Nokia veya Kodak gibi bir gün kayboluyor. Bu nedenle, küresel ve yerel devler, hızlı veri analizi, AI ve derin öğrenme yetenekleriyle birlikte gelen küçük girişimlere her zaman dikkat ediyorlar.

Apple, Google, SAP ve Intel gibi devler her sene milyarlarca dolar değerinde yeni şirket ediniyor. Hızlı kararlar vermek ve yeni teknolojilere hızlıca adapte olan girişimlere yatırım yapmak için girişim sermayesi şirketlerini kurdular. Ayrıca AI, derin öğrenme, büyük veri, şeytanın internet ve finans teknolojisi konularında uzmanlaşmış girişimlere yatırım yapıyorlar.

Türkiye’nin devleri hazır değil

Türkiye sermayesi büyük sermaye sahipleri gayrimenkul sektörü haricinde büyük yatırım yapmaktan çekiniyorlar. Hükümet teşviklerine rağmen, girişim yatırımlarının erken aşamasından ilerlemek için Türk iş dünyasından inisiyatiflere ihtiyaç duyulmaktadır. Koç Holding, Sanko ve Zorlu Holding gibi kuruluşlar daha istekli hareket ederken, yaptıkları toplam yatırım miktarı henüz Hasan Aslanoba’nınki ile eşleşmiyor.

Telekom sektöründe Türk Telekom, kurumsal girişim sermayesi için adımlar atmaya da başlamıştır. Başlangıçta Türk Telekom’un girişim sermayesi yatırımlarının dijital sağlık ve reklam sektörlerinde olması muhtemel.

2018 yatırım eğilimleri

  • AI ve makine öğrenimi
  • Şifreleme, mobil ödeme ve finans teknolojileri
  • Dijital eğitim ve sağlık teknolojisi girişimleri
  • Sanal ve arttırılmış gerçeklik teknolojisi
  • İnternetin ve büyük verilerin İnternet’i
  • Perakende ve dijital hizmetler

Yapay zeka toplantısı

Gelecekhane tarafından düzenlenen Türkiye Yapay Zekâsı Zirvesi’ne yakın tarihte dünyadaki AI girişimleri, uzmanlar, girişimciler ve yatırımcılar katıldı.

Gelecekhane tarafından ilk kez düzenlenen “Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi” toplantısı, akademisyenleri, girişimcileri, sanayicileri ve teknoloji ve AI meraklılarını bir araya getirdi. Tartışmalar dünyadaki ve Türkiye’deki yapay zekâ girişimleri ile ilgiliydi. Etkinliğe Google, IBM ve SAP uzmanları da katıldı.

Gelecekhane kurucusu Halil Aksu, AI Zirvesi’nin Türkiye’nin geleceğine küresel devlerle birlikte yardımcı olacağını söyledi. Tazi.a kurucusu Zehra Çataltepe, Vispera CEO’su Aytul Erçil ve Etiya CEO’su Aslan Doğan’ın da aralarında bulunduğu Türk uzmanları olaydaki deneyimlerini paylaştı.

Etik tartışması unutuluyor

AI zirvesinde etik de gündeme geldi. Yapay zeka ve etik konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan Dr. Cansu Canca, sunumunda kişisel verilerin toplanmasında etik tartışmanın sona erdirilmesinden doğacak sorunlara dikkat çekti.

“Etik konusundaki çalışmalar unutulduğunda, avukatlar gelecekteki sorunların çözümünde sorun yaşayacak, üniversiteler, kurumlar ve girişimciler düzeyinde bilgi bu konudaki farkındalığın artırılması için gereklidir” dedi.

Türkiye’de yatırım çağrısı

Global arenada sahne almak isteyen Türk teknoloji girişimcileri için kolay şeyler olmaz. Büyümek isteyenler için sermaye desteği oldukça sınırlı görünüyor. Globalturk Capital şimdi bu boşluğu kapatmak için çalışıyor.

Globalturk, 130 ülkede varlıklarını 5 trilyon doları aşan bir özel sermaye fonu olan EMPEA Gelişmekte Olan Piyasalar Özel Sermaye Derneği’nin ilk ve tek temsilcisidir ve yakın zamanda Londra ofisini hizmete açmıştır.

Globalturk Capital Kurucu ve Yönetici Ortak Barış Öney, yatırımcıları “Türkiye’de yatırım yapmaya” çağırıyor. Ayrıca, Londra’daki ofisi aracılığıyla, şirketler kazanarak ya da başta İngiltere olmak üzere Avrupa’da sıfırdan şirketler kurmak açısından Türk şirketlerinin büyüme hedeflerini destekleyeceklerini de belirtti.

Şirket, Türk şirketleri ve yabancı özel sermaye fonları arasında bir girişim ortağı olarak hareket edecektir. Dünyanın en büyük özel sermaye fonlarının Türkiye’ye yatırım yapmasını ve Türk yatırımcıların Avrupa’da açılmasına yardımcı olmaya çağırıyor.

Yakın zamanda Londra Menkul Kıymetler Borsasında dünyanın en büyük özel sermaye fonu yöneticilerini bir araya getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir