eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Telefonunuz ölürken yalnızca kullanabileceğiniz varoluşçu chatroom uygulaması

Telefonunuz ölürken yalnızca kullanabileceğiniz varoluşçu chatroom uygulaması

İyi bir günde, telefonumun pili asla yüzde 35’in altına düşmez. Ölü bir telefon, işe yaramaz bir araçtır ve bu korkuya eşlik eden kaygı tokluğu beni en yakındaki çıkış noktasına yönlendirmek için yeterlidir. Ancak şarj cihazım yataktayken ve barda dışarıdayken, yapabileceğim hiçbir şey yok fakat kaçınılmaz olanı kucaklıyor: pilim kendi cenaze törenine gidiyor. En azından umutsuzluk hissini beklentiye çeviren bir konuşma uygulaması buldum. Hoşgeldiniz Benimle öl , telefonunuz ölmek üzere olduğunda yalnızca kullanabileceğiniz sohbet odası uygulaması.

Piliniz yüzde 5’lik bir şarjdan daha yüksek bir değere sahipse, Benimle Ölmek kapılarını açmaz; Bir kez girerseniz, yüzde 5’ten fazla şarj edin, sizi otomatik olarak odadan atacaktır. Kısa bir süre için aynı ölümcül telefon deneyimini paylaşan yabancılarla, biri konuşmalarınız üzerine geri sayım sayacında yerleşik bir geri sayım yapan bir yerdir: ekranınız kararmadan anlarda ne diyeceksiniz? Büyük sosyal medya, kötü haberlerin ve toksisitenin hiç bitmeyen bir yıkımı gibi hissedildiği bir zamanda, Benimle Ölmek bir küçük, güvenli cennet ölen bir cihaz için ödül olarak evanescence human bağlantısı sunan.

Sanatçı Kurutulmuş Depoorter ve geliştirici David Surprenant ölü bir batarya nedeniyle bir şehirde kaybolma deneyiminden esinlenmiştir. “Sanırım akıllı telefonu olan herkes bir kere bu tür bir tecrübe etti” Sınır e-posta yoluyla. “Dijital bir sanatçı olarak bu hisle gerçekten bir şeyler yapmak istiyordum” Me Die herkesin bir kullanıcı adı girmesi istenen ve daha sonra tek bir odaya atılan 90’lı yılların kısa sohbet odalarını andırıyor. Arkadaşınızın pilleri boşaltıkça, kalan yüzdeleri isimlerinin yanında görüntülenir – telefonlarının ölü kalması ve oturumun kapanmasıyla kaçınılmaz olarak biten bir geri sayım.


Depoorter ve Surprenant, uygulamayı bir oyun veya sosyal platformdan ziyade bir sanat projesi olarak görüyor. İkili, daha düşük pil ömrünün acil açıklamalarından ödülün kurgusal bir şarj aleti olduğu dilden-öylesine tahmin edici oyunlara kadar her hangi bir yere yayılan odanın sohbetlerini içeren bir kitap çıkarmayı planlıyor. Depoorter “Aynı hissi diğer insanlarla paylaşabilirsiniz” dedi. “Kuşağımızın anladığı bir his. Teknolojiye bağımlı olma hissi. ”

Benimle Ölmek, hem kısa süreli bir münhasırlık duygusu hem de düşük bir yüzdeyi beklemek için bir sebep sağlar. Bu sadece geçici olarak katılabileceğiniz bir kulüp, zaman geldiğinde kaybolacak olan gizli bir odadır. Depoorter, kaç kişinin hizmetini indirdiğine dair bilgi sağlamadı; ancak, herhangi bir zamanda sohbet eden ortalama beş kişi olduğunu belirtti. Hoş anonimlik ve insanların içeri girip çıktıkları memnuniyet verici olduğu erken internet sohbet odalarını anımsatan rasgele şansın bileşimini sunar.

Uygulamayı kullanan endişeli ruhların küçük topluluğu, bu deneyimi bu kadar özel yapan şeyin bir parçası. Telefonum nihayetinde kırmızıya daldı ve oturum açtığımda, pop kültüründen ya da bulundukları yerden – Kaliforniya, Colorado, hatta İngiltere – den bahseden küçük insanları buldum. “A / s / l?”, Bir kullanıcıyı, kapının benim üzerine en son çarptığından beri görmediğim bir cümleyi sızladı. AIM hesabı .

Depoorter, “İnsanlar çok hızlı sohbet ediyor … çünkü söyledikleri hakkında çok şey düşünmek için zamanları yok” dedi. “İnsanlar birbirlerine yaşadıklarını, hangi tür müziği sevdiklerini soruyorlar, ancak bazen de çok şiirsel. Telefon görüşmesinde, telefonları ölecek olduğunda ne hissettiklerini zaten gördük. Ya da insanlar ölmekte olan bir telefonları olduğunda durumlarla ilgili hikayeler paylaşıyor “dedi.

Tüm deneyim için çılgınca, kısa ömürlü bir his var. Yüzdeliklerimiz düştükçe, insanlar kaçınılmaz olarak teknoloji özgürlüğüne yol açmadan önce son vedalaşıklarını söylediler. Sadece mesajlari kaldi. Telefonum yüzde 1 oranında püskürtülürken, son metnim gönderilmedi; göndermek için benim acele yerine siyah bir ekran ile karşılandı. Ölü bir telefonun kaygısı, veda etmek istemediğim bir üzüntü ile değiştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir