eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Tanrı aşkına, kendi kendine yeten arabalarla tavuk etmeyin

Tanrı aşkına, kendi kendine yeten arabalarla tavuk etmeyin

Teknolojinin istenmeyen sonuçları olabilir. Kendini süren otomobillerin trafik kazalarını ve ölümlerini azaltması, hareketliliği artırması ve genellikle yeni bir güvenlik dönemi başlatması gerekiyordu – ancak insanlar da ahmaklara dönüşebilir.

Geçen gece, Greylock ortağı Josh Elman, Kaliforniya evinin dışındaki Waymo’nun kendi kendine süren arabalarından biriyle karşılaştı. Çöp kutusunu kaldırıma götürürken minibüsün yaklaştığını gördü. Ancak, Elman, aracın tam anlamıyla başka bir otomobil gibi geçerken tarafı pasifce tutmak yerine, ona doğru koştuğunu söylüyor.

Bu Elman’ın önerdiği çok ilginç bir fikir, ancak bir saniye yedekleyelim. Kendi kendine çalışan bir arabada koşmanız fikri, çünkü her zaman senin için duracağına inanıyorsanız saçma olur. Lütfen kendi kendine sürülen arabalarla tavuk oynamayın. Bunlar 4.000 poundluk çelik makineler. Sen bir et torbası ve sopa. Bu adil bir maç değil.

Elman’ın savunmasında, Waymo minivanında kasıtlı olarak onun için durdurup durmayacağını ya da çöp kutusunu çıkardığı halde hareket eden bir arabada koştuğunu görmek belli değil. Bu sadece tesadüf olabilir, bu durumda tepkisi kesinlikle provoke olur. Ben de otonom teknolojinin, otomobiller ve insanlar arasındaki dinamikte bir değişime herhalde öncülük edebileceği fikrinden ilham aldım. Ama aynı zamanda dinamiklerin bir süre daha yerinde kalmasını isterken, sistemdeki sapıklıkları çizeceğiz.

Elman’ın tweet’i bana önümüzdeki birkaç yıl boyunca ne gibi bir şov göstereceğini düşündürdü, kendinden tahrikli otomobiller kamuya açık yollarda her yerde daha yaygın hale geldi ve insanlar etraflarında daha cesur hale geldi. İnsanlar hakkında bir şey biliyorsam, teknolojinin sınırlarını ve kendi ölüm oranlarını test etmeyi seviyorlar. Bazı salak kendiliğinden yaklaşmakta olan bir otonom araç yolunda kendilerini atacak, çünkü içine gömülü olan sensörlerin ve emniyet sistemlerinin onları aşmalarına engel olacağına inanıyorlar. Kulağa gülünç geliyor, ama inan bana: olacak.

Tesla’nın ilk kez 2015 yılında Autopilot’u tanıttığını hatırla? İnsanlar beklemek could not yüklemek videolar arabaları arka otoyolda otururken arabaları otoyolun altına “özerkçe” sürdü. Tesla, Autopilot için sürücülerin ellerini direksiyon simidine takmalarını istemek için yazılımını güncelleyerek yanıt verdi. Bir şoför, sistemi kandırmak için yapmanız gereken tek şeyi bulana kadar akıllıca bir düzeltme gibi görünüyordu. tekerleğe karşı turuncu sıkıştır Bir insan elinin baskısını simüle etmek için. İnsanlar. Aşk. Kandırma. Teknolojisi.

Bak, özerk otomobiller mükemmel değil. Çamurluk bükücülerine giriyorlar, fırtınalı havalarda gezinmekte zorlanıyorlar, kırmızı ışıklar çalışıyorlar ve bazen taco kamyonlarında ne yapacaklarını anlamıyorlar. Teknoloji hiç kuşkusuz gelişiyor, ancak şirketlerin çoğunun tekerleğin arkasında insan güvenlik sürücülerine sahip olmalarının bir nedeni var. Bu bir sorumluluk meselesidir, ancak aynı zamanda bir emniyet kasasıdır. İnsanlar önceden tahmin edilemez ve bu teknoloji yakalanırsak ve gelişme biçimimizi değiştirecek olursa hata için çok az yer kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir