BMW, kablosuz şarj yastığını ABD’ye getiriyor

BMW, kablosuz şarj yastığını ABD’ye getiriyor

Takılı elektrikli araçların şarj uygulamalarını iyileştirmek için yapılan başka bir hareketle BMW, araçlarından birinin kablosuz şarj yuvasının Amerika Birleşik Devletleri’ne yayılmasını sağladı. Son olarak, arabanız için bir şarj kablosu çıkarmayın!

BMW Kablosuz Şarj Aleti , geçen yıl gösterilen, ABD’de sadece 530e iPerformance plug-in hibrid, John Kelly, BMW Kuzey Amerika ürün planlamacısı tarafından sunulacak. Sınır Salı günü Detroit Auto Show’da. Sistem BMW standında sergilendi, ancak Kelly 2018 yılının sonuna kadar mevcut olup olmaması konusunda bir zaman çizelgesi koymayacaktı. Alman otomobil üreticisinin bir temsilcisi, teknolojinin ABD’ye ulaşmasından birkaç yıl uzaklaştığını belirtti. .

Bununla birlikte, Avrupa’da satılmaktadır, şarj yastığı arabanın içine yerleştirilmiş endüktif bir kablo kullanarak saatte 3.2kW şarj etmekte ve eklentinin pilini boş olarak üç buçuk saat içinde şarj etmektedir. Bununla birlikte, sahiplerin pedi bağlamak için zaten bir 220 voltluk prizine sahip olmaları gerekecek. Ancak sürücü arabayı pedin üzerine yerleştirdiğinde, BMW’nin bilgi-eğlence sistemi pedi algılar ve sürücünün şarj işlemini başlatıp başlatmadığını sorar.

Kelly, “İsteyen müşteriler ve nasıl kullanıldığını öğrenmek istiyoruz” dedi. “İlk önce küçük bir test olacak.”

Kelly, sistemin kullanılabilirliği ABD’de biraz da sınırlı olacağını söyledi. Ülkedeki 300’den fazla bayisinin hangi cihazın satılacağını ve müşterilerin garajlarına yüklemek için hangi ortaklara ihtiyaç duyulacağını belirlemek istiyor. Kelly, sistemin ne kadar maliyetli olabileceğini söylemekten kaçındı. Ancak bu önemli olmayabilir. BMW’nin yastığı, ilk kullanıcılar için yeterince iyi çalışıyorsa, takılı arabaların kablosuz şarjı için büyük bir an olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir