Infiniti’nin yeni konsept otomobili film kötü adamları için bir kara yatı

Infiniti’nin yeni konsept otomobili film kötü adamları için bir kara yatı

Hikayenin kahramanı planınızı engelledi. Hızlı bir kaçış yapmalısınız, böylece Infiniti Q Inspiration’ın arka koltuğuna girip hızınızı kesersiniz.

2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda Q Inspiration’ı yakından takip edersek, gitgide makul görünen bir sahnedir. Pürüzsüz eğrilerin ve keskin köşelerin olağandışı dengelenmiş bir karışımı sayesinde konsept cansız bir şekilde serin.

Infiniti’nin gösteriye başlamasıyla ortaya çıkan bir teaser görüntüsünü temel alarak, Q Inspiration’ın Lucid Air’e veya belki de bir Model S’ye benzediğini düşündüm. Vuruşlu, sağlam bir sedan konseptinde olduğumuzu düşündüm. İçindeki çan ve ıslıkları. Ancak Detroit’te sahneye çıkarılan şey, radikal bir yüzü ve temiz iç mekanı olan uzun, neredeyse kıvırcık bir otomobildi.

Q Inspiration’ın ön tarafı, her nasılsa hep birlikte jel oluşturan her türlü çizgi ve küçük ayrıntılarla puanlandı. Burun solungaçları, iki kademeli farlardaki aydınlatılmış çıtalar ve arabanın çenesini oluşturan tutamaklar, deniz yaratıklarının ve uzay gemilerinin eşit parçalarına benzeyen bir görünüm vermek için birlikte çalışırlar. Ve yine de, birçok son konsept otomobillerde bulunan aralıklı maws ile karşılaştırıldığında, Infiniti pratik olarak sade görünüyor.

Q Inspiration’ın kapıları, intihar tarzı olarak açılıyor – daha da kompakt bir iç mekan ortaya koymak için “filmin kötü adamı” çığlık atan başka bir dokunuş. Ön camın altına bir ekran uzanır, ancak kısa ve göze batmaz. İkinci gösterge, gösterge tablosunu orta konsola bağlar, böylece bilgi-eğlence sistemi için keskin bir küçük ev olur. Etrafındaki tek düğme direksiyon üzerinde. Aksi takdirde, hepsi çok minimalist olur.

Arka koltuklara orta konsol izleyin, belki de Q Inspiration’ın iç mekanının en önemli özelliğini bulacaksınız: Arka sıradaki yolcuları eğlendirmek için çift ekranlı bir kurulum. Uçaklardaki ekranları anımsatıyor, neredeyse kirli ya da brüt değil (henüz). Bu küçük görüntülerden kötü bir imparatorluğu kontrol edebilecek misin bilmiyorum, ama muhtemelen bir çift çocuğu mutlu edecektirler.

Q Inspiration’ın arka yüzünde bir Model S yankısı var, ancak teaser görüntüsünün yüksek açısından ilk bakışta elde ettiğim kadar değil. Gerçekten alçak bir açıdan Infiniti konseptini bir Porsche için neredeyse hata yapabilirdiniz – yani, üstyapı altındaki açıklıkları yok sayarsanız. Farlardakilerle uyuşmak için tek arka uçta uzanan kuyruk ışığının altında küçük bıçakların nasıl olduğunu seviyorum.

Tek bir cam paneli, ön camdan kuyruğa kesintisiz olarak uzanarak tüm bu özelliklere bağlanarak içeri girip çıkmasını kolaylaştırıyor. Elbette, büyük bir kaçış yapmak için bunu kullanacaksanız, biraz daha fazla gizlilik için bir perde olmasını isteyebilirsiniz.

Q Inspiration’ı yakından görme konusunda bana en çok neden olan şey, Infiniti’nin var olan (ve açıkçası modası geçmiş) otomobil sıralamasına kıyasla ne kadar farklı gözüktüğü. Sanki oradaki durum böyle, yeni konsept otomobilin Infiniti araçlarının bir sonraki evrimine ilham vermesi bekleniyor. Şu anki kuşkuyla aşırı derecede sıkılmış biri olarak, Q Inspiration daha iyi bir zamana gelemedi.

Sean O’Kane / The Verge Fotoğraf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir