CNN, 14 ay önce 25 milyon dolar karşılığında satın aldığı Casey Neistat’ın video şirketi Beme’yi kepenkliyor

CNN, 14 ay önce 25 milyon dolar karşılığında satın aldığı Casey Neistat’ın video şirketi Beme’yi kepenkliyor

CNN, Casey Neistat’ın Beme’yi Kasım 2016’da 25 milyon dolarlık şirketi satın alarak kapattı. raporlar BuzzFeed Haberleri . CNN, Beme’yi satın aldı Koşum için bir teklifte Neistat’ın (şu an) 6 milyon izleyici şirketin bağımsız olarak işletilen günlük çevrimiçi haber şovu haline gelmesi ve CNN’in sunumlarının çekirdek bir parçası olması umutlarıyla genç bir demografik cazibe merkezi haline geldi. Bununla birlikte, Neistat, yaratıcı farklılıklar ve durgunluk süreci nedeniyle uygulanabilir bir strateji bulamadı. Bunun yerine, CNN’den ayrılacak.

“Cevap bulamadım. Bir tür kaybolurum ve gizlerim ve kanalım için YouTube videoları yapardım çünkü en azından bir şeyler elde edebileceğimi düşünüyorum “diye belirtti Neistat Buzzfeed Haberleri . CNN, Beme’yi satın aldığında, Neistat’ın şirketi olduğunu belirtti. CNN, “Onlara vermek istediklerimi CNN’ye verdim sanmıyorum, benden değer aldıklarını sanmıyorum.” üzerinde durulacak “Zamanında ve topikal video ve içerik yaratıcılarına sesini bulmak için teknolojiyi kullanma yetkisi veriyor.”

Beme şu anda 22 kişiye istihdam sağladı ve CNN, bazılarının işini kaybedebileceği halde ekibin çoğunu yeniden istihdam edeceğini söyledi. CNN, Beme tarafından geliştirilmiş ve Wire adlı yayınlanmamış bir canlı yayın uygulaması da dahil olmak üzere geliştirmeyi düşünüyor.

Popüler bir çevrimiçi film yapımcısı olan Neistat, Beme’i Temmuz 2015’te bir akıllı telefon uygulaması olarak tanıttı. Kullanıcıları etkinleştirdi bir özet akışında görülen kısa, düzenlenmemiş video klipleri kaydetmek ve yüklemek için. Farklı kılan şey, bu videoların yalnızca telefonunuz göğsünüzde tutulduğu zaman çekilebilmesiydi. Fikir teşvik etmektir. otantiklik videonun ekranda neye benzediğini göremeyerek. Ancak uygulama, Ocak 2017’de kapan CNN edinimini takiben ekibin geri kalanı haber ürününde çalışmaya devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir