Snapchat, ünlü kullanıcılar için Instagram ile savaşıyor

Snapchat, ünlü kullanıcılar için Instagram ile savaşıyor

Snapchat, Instagram ile rekabet etme çabalarını hızlandırdığı için nihayetinde en çok tercih edilen kullanıcılarıyla analitiği paylaşıyor.

Ana şirket Snap ( SNAP ) Çarşamba günü, ünlüler gibi kullanıcılara ve sözde sosyal medya etkileyenlerine mesajlarının nasıl performans gösterdiğine ilişkin daha fazla bilgi vereceklerini açıkladı.

Veriler, toplam Öykü görünümleri ve Snapchat kullanıcılarının yayınları izleyerek geçirdiği zamanı içermektedir. Snapchat da cinsiyet ve coğrafi arıza sağlayacaktır.

Şimdiden ünlüler ve etkileyenler, Snapchat’ta, tüm kullanıcıların erişebileceği bir metrik için geçerli bir Öykü için yalnızca toplam görüntü görebiliyordu. Hikayeler, kullanıcılar tarafından paylaşılan 24 saat sonra kaybolan fotoğraflar ve videolardır.

Ayrıntılı verilere erişemiyorsa, markalar kampanyalar üzerindeki etkilenenlerle ortak olma olasılığı düşüktür. Bu tür bilgiler olmadan, markalar mesajlarının ulaştığı kimi kişiyi ancak, hedefledikleri kişi türüne göre görüp görmediğini bilmiyor. Örneğin, genç müşteriler eklemek isteyen bir makyaj şirketi, makyajlarını tanıtmak için belirli bir ünlüü ödediğinde, binlerce kadın Story’i görmeyi isteyecektir.

Facebook’a ( FB ) ait olan Instagram, Mayıs 2016’dan beri yüksek seviyede katılım gösteren işletmeler ve hesaplara Snapchat’ın sunacağı verilere benzer şekilde veri sundu.

İlgili: Facebook durgunluk yaşarken, Twitter ve Snapchat yeni bir hayat gösteriyor

Hareket muhtemelen Snapchat’ın Instagram’a göç etmiş sosyal medya yıldızlarına itiraz etmesi için bir çaba sarf edecektir.

GBH’deki teknoloji başkan yardımcısı ve strateji sorumlusu Daniel Ives, “Bunların hepsi, ölü amacı Instagram’a çekmek ve ünlülerle ve ağır [takip edenler] ile pazar kazanmak umuduyla, daha geniş bir stratejinin parçası” Insights.

Sosyal medya analiz platformu Captiv8’den bir rapora göre, en iyi yaratıcılar, Instagram Hikayelerine dördüncü çeyrekte Snapchat Hikayelerine göre daha fazla içerik yayınladılar.

AI-enabled etkilenici pazarlama platformu olan Influential’un CEO’su Ryan Detert “Snapchat’ın hareketi” oyun alanlarını düzleştiriyor “dedi.

Detert, “Bireysel içerik oluşturucular zaman ve çabalarından para kazanmıyorsa, farklı platformlara giderler” dedi.

İlgili: Snapchat, uygulamayı yeniden tasarladıktan sonra tepki gösterdi

Snapchat, kısa bir süre önce pek çok kullanıcıdan gelen eleştirilere yol açan platformunun yeniden tasarlandığını açıkladı .

Gençler ve mileniallarla popüler olan uygulama daha önce arkadaş, yayıncı ve ünlülerin içeriklerini bir sayfada tek tek içeriyordu. Şimdi, arkadaşlar için belirlenmiş bir sayfa ve yayıncılar için ayrı bir sayfa var.

Ives, yeniden tasarımın daha fazla kullanıcı ve reklamveren çekmek için gerekli olduğuna inanıyor. Uygulama daha önce kullanımı çok zor olduğu için eleştirildi.

“Snapchat pivotlamaya çalışıyor,” dedi Ives. “Uygulama yeniden tasarımı, şöhret metriğinin şeffaflığı ve sayısız diğer etkileşim ve reklamcılık girişimleri, dönüş hikayesinin başarılı olmasının anahtarı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir