Samsung Galaxy S9 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Samsung Galaxy S9 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Samsung bir haftadan az onun ateşli beklenen Samsung Galaxy S9 açıklaması bekleniyor ile o 2018 yılının ilk büyük akıllı telefon lansmanı, yakın kenar olduğunu.

Samsung Galaxy S9, üst düzey özellikleri, uçtan uca ekranı, kendi animasyonlu Anjoji sürümü ve bir çift kamera ile şirketin amiral gemisi akıllı telefonlarındaki en yeni telefon.

Samsung, 25 Şubat tarihinde Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde bir etkinliğe davet gönderdi ve Apple’ın  iPhone X’ini almaya gelecek en yeni üst seviye akıllı telefon olan Samsung Galaxy S9’u duyurdu .

Geçen yıl Samsung Galaxy S8 , şirket için büyük bir başarı olduğunu kanıtladı. Yeni cihazının bir çift kamera içermesi, tüm ekranlı kenardan kenara görüntülemeye devam etmesi ve gelişmiş işlemcileri içermesi bekleniyor. Gelecekteki Samsung telefonlarında gelebilecek gelişmiş çift ekranlı tasarım söylentileri bile var.

İşte Samsung Galaxy S9 hakkında bildiklerimizden birinin dökümü:

Samsung Galaxy S9 ne zaman duyurulacak?

Samsung’un bir sonraki telefonuyla ilgili kesin bilgilere sahip olduğumuz bir şey, 25 Şubat Pazar günü İngiltere saatiyle 5: 00’de düzenlenecek olan Uluslararası Mobil Dünya Kongresi’nden hemen önce ilan edileceğidir. Samsung, paketlenmemiş etkinliğine, resimde “9” rakamı ile davet gönderdi.

T o telefon göre, ön siparişler 1 Mart’ta açılması ile, 16 Mart’ta başlatması bekleniyor VentureBeat muhabir Evan Blass.

Ön siparişler ve nereden alınır

Samsung Galaxy S9’u önceden sipariş edemezsiniz, ancak birkaç perakende şirketi, Carphone Antrepo ve Mobiles.co.uk de dahil olmak üzere, satış açık olduğunda ilk önce nereye gideceğinizi öğrenecek sayfaları başlattı:

Samsung Galaxy S9: Bu maliyet ne kadardır?

S amsung telefonları normalde öncekilerden% 25 daha fazla bir oranda ve Samsung Galaxy S9’un da eski modelden biraz daha pahalı olması bekleniyor. Techradar , endüstri kaynaklarının telefonun İngiltere’de 739 ABD doları civarında olacağını en iyi saç ekim merkezi söylediğini bildirdi ancak Samsung tarafından henüz onaylanmadı.

Neye benzeyecek?

Samsung Galaxy S9, eski S8 modeline oldukça benzeyecek. Güney Kore’nin ETNews’e göre, 5.77 inç ekrana sahip olması bekleniyor; Galaxy S9 + modelinin ise 6.22 inçlik bir ekranı olacak.

Bu, 5.8 inç ekranı olan Samsung Galaxy S8’den daha kadınlarda saç dökülmesi küçük kalıyor. Son Samsung akıllı telefonlarda görülen uçtan-uca bir ekrana sahipken arka parmak izi tarayıcısını tutması bekleniyor.

Samsung Galaxy S9’un son görüntülerini açıklayan V entureBeat’in Evan Blass , telefonun dört saç dökülmesinin sebepleri renkte görüntüleneceğini bildiriyor: Midnight Black, Lilac Purple, Titanium Grey ve Coral Blue.

View image on Twitter

Samsung Galaxy S9 teknik özellikleri dökümü

W hile iPhone X akıllı telefon performansı açısından çıtayı yükseltti, çoğu endüstri gözlemcileri Samsung Galaxy S9 geçen yılki S8 teklifine iyileşmesini bekliyoruz.

Cihazın, son sürüm olan Android 8.0 ile birlikte gönderilmesi bekleniyor.

VentureBeat , Samsung Galaxy S9’da ABD ve Çin’de bir Snapdragon 845 yongası ve dünyanın geri kalanında Samsung’un kendi gelişmiş Exynos 9810 çipini  içeriyor . İçinde, normal S9’da 4GB RAM ve 64GB depolama alanı, büyük S9 + üzerinde ise 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip olacak.

Samsung Galaxy S9, şimdilik en azından tamamen yeniden tasarlanmak yerine eski Samsung Galaxy S8’de bir güncelleme olduğuna inanıyor. Galaxy S9 olacağını da biliyoruz, çünkü Samsung’un telefon başlatma davetiyesinden de görülebiliyor.

Şirket, çift ekranlı bir akıllı telefon modelinin piyasaya sürülmesi olarak lanse edildi ancak bu, 2019’un başlarına kadar beklenmiyor.

Cift kamera

T amsung Galaxy S9 çift mercek kamera modülü ile iPhone X ve önceki Samsung Galaxy Note 8 izlemeye bekleniyor. Telefon, küçük bir Samsung Galaxy S9 ve daha büyük bir Samsung Galaxy S9 + ile ikili bir kamera ile iki şekilde gelecektir.

T S9 için Samsung’un fragmanının kaç kez yeni akıllı telefon için o sloganı okur: “Kamera:. Reimagined”

Samsung’un davetine göre: “Bir resim bin kelimeye bedeldiyse Galaxy ailesinin en son üyesi söyleyecek çok şey var.”

S amsung, son iki ayda çift kamera teknolojisini tanıtmış ve ISOCELL kamera sensörleri hakkında web sitesinde bir sayfa yayımlamıştır.

Galaxy S9 + ‘da görünecekleri teyit edilmemesine rağmen, kamera sensörleri, düşük ışıklı çekimlerin kalitesini artıracak değişken bir diyaframa sahiptir.

Yeni hücreler, akıllı telefon kameralarının “her koşulda daha fazla ışık hassasiyeti, derinlik efekti ve daha parlak parlaklık gibi DSLR benzeri fotoğraf deneyimleri” sağlayabileceğini belirtti.

Samsung, yakın geçmişteki Samsung W2018 kapaklı telefonunda benzer değişken diyafram teknolojisini kullandı.

VentureBeat’in raporu, yeni Samsung Galaxy S9’un 12MP kamera ile “süper yavaş çekim” video çekimi yapabileceğini kaydetti. Ayarlanabilir diyafram, f / 2.4 ile daha küçük f / 1.5 diyafram arasında değişecektir.

İşletim sistemi yeniden tasarımı

S amsung telefonları, her zaman, adanmış Samsung uygulamaları ve hizmetleri olan, hafifçe yeniden oluşturulmuş bir Android sürümü kullanır. Yeni Samsung’un varsayılan arka planı, ayrıca arama işareti ve kamera simgeleri de açığa çıkarıldı.

T burada da telefon göre, iPhone X benzer selfie’si-modunda olduğunda yeni telefon Animoji benzeri simgeler yer alacak raporlar vardır Android Authority .

Telefonun en son fragmanı Galaxy S9’u çağırıyor: kamera yeniden tasarlanmışken, aynı zamanda bir dizi 3D emoji benzeri şekil içeriyor ve Apple’ın Animoji’ye rakip olabileceğimizi ima ediyordu.

 

Çift ekran yok

S amsung, bu yıl bir noktada katlanabilir telefon çıkarmaya eğildi, ancak bunun S9’un bir özelliği olup olmayacağı belli değil.

Spesifikasyonlarda çok az şey var henüz. Ancak S8 piyasaya çıktığında başarılı olamayan bir ses asistanı Bixby için iyileştirmeler yapılması muhtemeldir. Müşterilerin çok kolay çiziktiği bildirilen sonsuzluk ekranında iyileştirmeler yapacağına dair umutlar var.

,

Arka parmak izi tarayıcı

Ben t Samsung Galaxy S9 sızan görüntülere göre, onun arkaya monte parmak izi tarayıcısı koruyacak düşünülüyor. Kore Herald , telefonun Samsung Galaxy S8’in iris tarayıcısının geliştirilmiş bir versiyonu olduğuna inanılan bazı yüz tanımlama teknolojisine sahip olma ihtimalinin de yüksek olduğunu bildirdi.

Bixby

Samsung, geçen yıl bu yana Bixby ses asistanı tüm telefonlarında ve diğer birçok donanım ve cihaza koyuyor ve böylece ses kontrollü AI’nın geri gelmesini bekleyebiliriz.

L ast yılında, İngiltere’de piyasaya sunulmadı, ancak Samsung’un bu kez yeniliği zorlamasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir