Samsung, Huawei İçin OLED Paneller Geliştirecek

Samsung, Huawei İçin OLED Paneller Geliştirecek

Mobil cihazlar için dünyanın en büyük ekran üreticilerinden olan Samsung, son yılların parlayan firmalarından Huawei’ye OLED paneller satmaya hazırlanıyor. Geçen senenin iPhone X cihazları için de OLED paneller üreten Samsung, daha sonra Apple’ın başka firmalara doğru kaymasıyla biraz zor duruma düşmüştü.

Kullanıcı Yorumlarını Dikkate Alan Samsung, Galaxy Telefonlardan Kaldırdığı Bir Özelliği Geri Getirecek

Bu durumun ardından böyle bir haberin gelmesi, Samsung’un yeniden ekran üretiminde kar edeceği anlamına gelebilir. Apple ve Samsung’tan sonra dünyanın en çok kazanan 3’üncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei, önümüzdeki dönemde çıkacak amiral gemileri için Samsung’la anlaştı.

Bu anlaşmanın dışında, akıllı telefonların panel boyutu da dikkat çekti. Yapılan açıklamaya göre Samsung Display, Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei için 6.9 inçlik OLED ekranlar üretecek. Genelde 5.7 – 6.3 arasında gezen amiral gemisi akıllı telefonlar, 6.9 inç gibi boyutlara hiç ulaşmamıştı. Daha önceki telefonlarında FHD+ ekranlar kullanan Huawei, hem devasa bir telefon üretmeye hem de bu telefonu OLED ekranla desteklemeye hazırlanıyor.

Huawei Mate 20 Pro’nun 6.9 inçlik Devasa Bir OLED Ekranla Gelmesi Bekleniyor

Samsung’un Huawei için nasıl ekranlar üreteceği bilinmiyor, ancak geçtiğimiz günlerde bir başka Çinli akıllı telefon üreticisi olan Oppo’nun kavisli ekranlar için Samsung’la anlaştığı belirlenmişti. Şu anda kesinlik olmasa da Huawei’nin de böyle bir anlaşma içine girebileceği düşünülüyor. Huawei’nin yeni amiral gemileri hakkında yeni bilgiler geldikçe sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir