eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Samsung, Güney Kore’de Kendi Kendini Sürüş Teknolojisini Test Ediyor

Samsung, Güney Kore’de Kendi Kendini Sürüş Teknolojisini Test Ediyor

Kendi kendine çalışan otomobil alanındaki bir oyuncu olmak için Samsung’un emelleri yeni değil, ancak bugün şirket büyük bir kilometre taşı yakaladı.

Şirketin Güney Kore’deki ana ülkesi, Samsung’un kendi kendine sürüş araçlarını yalnızca test dersleri değil gerçek yollarda test etme planlarını onayladı.

Kore Herald’a göre, Samsung arabayı kendisi inşa etmiyor. Bunun yerine, şirket yapay zeka ve derin öğrenme yazılımı ile yedeklenen sensörler ve bilgisayar parçaları geliştirmeye çalışıyor.

Yola çıkacak olan otomobil, Samsung’un kendi gear’ı ile özelleştirilen bir Hyundai, ancak Samsung’un sağladığı teknolojinin türü hakkında çok az şey bilinmiyor.

Son zamanlarda Silikon Vadisi’nde yol alan Apple’ın kendi kendine çalışan otomobiline benzer bir durum söz konusu. Ancak Apple’ın Lexus’u şu anda raflarda bol miktarda kullanıyor ancak muhtemelen gemideki bazı özel yazılım donanımını da içeriyor .

Hem Apple hem de Samsung, kendiliğinden sürüş çözümleri sunarak gelecekte otomobil üreticileriyle ortaklıklar sağlayacak veya ortak olacak bir taraftalar.

Samsung’un sadece Güney Kore’de verildiği izin, ülkedeki kendi kendine çalışma etkinliğinin en yeni örneğidir. Güney Kore’nin kara bakanlığı tarafından bir yıldan fazla sürede yaklaşık 20 test izni verildi ve Hyundai hükümetin onayını alan ilk kişi oldu.

Samsung, kendi kendine sürüş alanında neler yaptığına oldukça sessiz kalıyor olsa da, gelişme hızının ve bunun gibi projelere yoğun ilgi gösterilmesi demek, Samsung’un üzerinde çalıştıklarını çok uzun süre önce daha ayrıntılı olarak duyacağımız anlamına geliyor.

Kendi kendine sürüş otomobil teknolojisi hızla kalabalık bir alan haline geliyor, bu nedenle Samsung’un pakette öne çıkabileceğini düşündüğü şeyleri görmek zorunda kalacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35