Microsoft, Windows 10 S ile Chrome OS’yi Kullanıyor

Microsoft, Windows 10 S ile Chrome OS’yi Kullanıyor

Microsoft geçmişte Google’ın Chromebook’larında  Windows 8.1’de bazı görüntüler çekti. Şimdi de, juguler için gidiyor. Yeni tanıtılan Windows 10 S (önerilmeyen dedikodulara benzer Cloud değil), basitleştirilmiş ve performans adına bazı uygulama desteğinden vazgeçen, işletim sisteminin eğitimden çıkarılmış bir versiyonudur. Yalnızca Windows Mağaza uygulamalarını (yakında çıkacak olan Office 365 uygulamaları da dahil) çalıştırabilirsiniz, ancak nokta, tüm eski Windows uygulamalarını çalıştırırken ortaya çıkan zayıf noktalar hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Mağaza uygulamaları, zararlı yazılımların ve diğer tehditlerin bir sorun oluşturmayacağı nispeten güvenli bir kapta çalışır.

Ayrıca, bir USB anahtarı kullanarak yazılımı önceden kolayca yükleyebilme gibi öğretmenlerin bilgisayarlarını yönetmesine yardımcı olacak araçlar da içerir. Windows 10 S’den ayrı olsa da öğretmenler ve öğrencilerin sohbet etmeleri ve işbirliği yapmalarını sağlayan Microsoft Ekipleri için bir sınıf deneyimi olacak.

Windows 10 S yaz aylarında hazır olacak ve maliyetin önemli olacağı açıktır: İşletim sistemi ile birlikte gönderilen bilgisayarlar 189 $ gibi düşük fiyatlarla başlayacak. Yeni Windows PC’ler için bir önceki seviyeden çok uzakta değil, ancak kesinlikle Chromebook’larla rekabet ediyor. Ayrıca, düşük fiyatın ötesinde ikramiyeler olacaktır.

Microsoft, Microsoft Ekipleri ile Eğitim için Office 365’in yanı sıra Minecraft Eğitim Sürümü’ne bir yıl ücretsiz erişim vaat ediyor. Ayrıca sınıfta Pro’nun Windows sürümlerini çalıştıran okullar, ücretsiz olarak Windows 10 S’ye geçebilir; Store dışı uygulamaları çalıştırmaktan endişe duymuyorsa, ücretsiz olarak daha yeni bir platforma geçebilirler.

MicrosoftEDU hakkındaki tüm haberleri buradan kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir