Samsung 2017 Yılının İlk Çeyreğine İlişkin Rekor Bir Yıllık Faaliyet Karı Bekliyor

Samsung 2017 Yılının İlk Çeyreğine İlişkin Rekor Bir Yıllık Faaliyet Karı Bekliyor

Samsung, 2017 yılının ilk çeyreği için, Kore’deki başkan honcho skandalına ve dönemin yeni amiral gemisi telefonuna sahip olmamasına rağmen, önemli kazançlar elde etmeyi umuyor.

Şirket, bu yılın Ocak-Mart döneminde konsolide işletme kârının yaklaşık 9.9 trilyon Kore wonuna (8.75 milyar $) ulaşacağına inanıyor.

Bu, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 6.68 trilyon won (5.9 milyar dolar) kara ve 2016 yılının dördüncü çeyreğinde 9.2 trilyon won’a (7.8 milyar $) kıyasla çok daha büyük bir kara sahip.

Kore konglomeri, bölünme başına düşüşü henüz açıklamamışken, Yonhap News, Samsung’un gelişmekte olan yonga işletmesine şimdiye kadarki en yüksek ikinci çeyreklik işletme karına teşekkür edebileceğini söylüyor.

Bloomberg, bu yılın başlarında Çin’de düşük uçlu akıllı telefonlara yönelik artan talebin Samsung’un yonga fiyatlarını artırdığını ve bu çeyrekte hala geçerli olabileceğini belirtti.

2013 yılının üçüncü çeyreğinde belirlenen sayı 10.1 trilyon won (8.9 milyar dolar). Samsung’un yarı iletken birimi de bu kilometre taşından biriydi.

Kar tahminine ek olarak Samsung, rehberliğinde 2017 yılının ilk çeyreğine ilişkin konsolide satışların yaklaşık 50 trilyon Kore won’una (44.19 milyar $) ulaşmasını beklediğini belirtti.

Çaybol, ilk çeyrek sonuçlarının geri kalanıyla birlikte bu miktarın dökümünü, daha sonra bu ay açıklayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir