bodrum escort
Amazon, Akü Forkliftlerini Hızlı Yakıt Dolduran Hidrojen Atomları İle Değiştiriyor

Amazon, Akü Forkliftlerini Hızlı Yakıt Dolduran Hidrojen Atomları İle Değiştiriyor

Amazon, 11 depodaki forklift pillerini alternatif bir güç kaynağıyla değiştirecek: hidrojen yakıt hücreleri (HFC). E-perakende devi, hidrojen yakıtlı hücre üreticisi Plug Power’in yüzde 23’ünü satın alma hakkını elde eden milyonlarca insana bu teknolojiye yatırım yapıyor.

Bir basın bülteninde, Plug Power, teknoloji tianyarının bu yıl hidrojen yakıtlı altyapı, yakıtın kendisi ve forkliftler ve yedek güç için yakıt hücreleri üzerinde 70 milyon dolar harcaması gerektiğini ortaya koydu.

Güç kaynağı, Amazon’un forkliftlerine, pillerini şarj etmek için zaman ayırmaya gerek duymadığı için 24 saat çalışmasına izin verecek.

Operatörler, bittikten sonra hidrojen yakıtlarıyla doldurmak zorunda kalacaklar.

Yerine getirme merkezlerinde Plug Power ürünlerini kullanmanın yanı sıra Amazon, yakıt hücreli motorlarının uygulamalarını genişletmek için şirketle birlikte çalışacak.

Ortaklık iyi giderse, teknoloji şirketi, yerine getirme merkezlerini 2018’de HFC’ler ve bunlara karşılık gelen altyapısıyla donatmak için 140 milyon dolara harcayabilir.

Güç kaynağı zararlı bir şey yaymazken, bugüne kadar tartışmalı olmaya devam ediyor.

Hidrojen yakıtı üretmek için üreticiler çok fazla enerji kullanmalı ve süreç içinde sera gazı üretmelidir.

Buna ek olarak, yakıt pahalı, hem de depolamak ve taşımak zordur. Bunlar, yakıt hücrelerinin neden hiç çıkmadığının bazı nedenlerinden sadece birkaçı, Amazon gibi olsa da, ordu teknolojiye bir şans veriyor: Chevy’nin HFC-güç beslemelerini savaş alanlarına ve ABD üslerine dağıtma ihtimalini keşfediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir