Reliance Jio, yeni uygulamasıyla Apple’ın HealthKit özelliklerini Hindistan’a getiriyor

Reliance Jio, yeni uygulamasıyla Apple’ın HealthKit özelliklerini Hindistan’a getiriyor

Hindistan’ın Reliance Jio telekom operatörü, Netflix, Apple Music ve bir dizi başka hizmetten uzak tutmak umuduyla abonelerine ücretsiz bir dizi buket teklif ediyor.

Şirket sessizce başka bir uygulama açtı, bu sefer Apple’ın HomeKit’i ve Google’ın Sağlık hizmetleri.

Google. Açıklamasında “yayınlanmamış” yazan uygulama, kişilerin tüm sağlıkla ilgili dokümanların tek bir yerde bulunmasını ve raporları başkalarıyla kolayca paylaşabilme imkânı vermeyi amaçlıyor.

Jio Health Hub’ın özellikleri, Apple’ın HealthKit ve Google Health ile aynı kategoriye girmesini sağlıyor. İki popüler hizmet, diğer benzer uygulamalardan tıbbi ve fitness bilgilerini alır ve merkezi bir gösterge panosu görevi görür.

“Verilerinizin tümü, herhangi bir yerden ve herhangi bir cihazdan erişilebilen bulutta saklanır ancak güvenli kimlik bilgilerinizle, tıbbi kayıtlarınızı her zaman kağıt, fiziksel dosya, test filmi taşımak zorunda kalmadan yanınızda taşıyabileceğiniz anlamına gelir” Veya lab raporları “için Jio’nun uygulaması için açıklama okuyor.

Açıklamaya göre, şirket tıbbi kayıtları uygulamaya otomatik olarak itecek olan laboratuarlar ve hastaneler ile ortaklık kurdu. Bununla birlikte, hangi hastanenin bu uygulamayı desteklediğini listelemedi.

IOS kullanıcıları için henüz bulunmayan Jio Health Hub’da ayrıca tıbbi kayıtları ortak olmayan hastanelerdeki uygulamada hızlı bir şekilde saklayacak özellikler de bulunmaktadır.

Açıklamada, kullanıcının akıllı telefonundaki kamerayı kullanarak kayıttan bir resim çekmesi ve görüntüyü uygulamaya kaydedebileceği öneriliyor.

Play Store 

Kaynak : Mashable

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir