eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Google’dan 4 Büyük Başarısız Girişim

Google’dan 4 Büyük Başarısız Girişim

Daha parlak bir geleceğin etkileyici yeni donanımla dolu olmasını umduğumuz için, Google’ın yücedan daha az etkileyici girişimlerinden yedisini tekrar ziyaret etmeye karar verdik.

1. Google TV

 

Akıllı TV platformu Google’ın girişimi Intel, Sony ve Logitech tarafından ortaklaşa geliştirilen ve 6 Ekim 2010 ve ikinci nesil başlatıldı

Google TV LG, Samsung ve Vizio gibi ortakları çekti. Üç yıl ürünün yayımlanmasından sonra, giriş Asus Küp : – en sezgisel Google TV arayüzü olmak için söz verdi – Girişimi umut verici görünüyordu ama, Google TV rakiplerine için büyük rakip olduğunu kanıtladı. Apple TV , Roku veya Xbox 360 . Google TV 2014’te kullanımdan kaldırılmış ve ardından Android TV başarıyla sonuçlanmıştır.

 

 

2. Google Glass

 

Gözlük başlangıçta her yerde teknoloji meraklılarını büyülese de, sonuçta Cam büyük sıkıntıya yol açtı. Kullanıcılar Sürekli göz yorgunluğu sonuçlandı.

3.Proje Ara

 

Google’ın modüler akıllı telefon projesi, Search for projects , bazı ciddi potansiyele sahip gibi görünüyordu, ama ne yazık ki projenin fikri çıktı . Google’ın gizli İleri Teknoloji ve Projeler (ATAP) grubu ve donanım uyarlanabilir parçaları ile benzersiz, Android tabanlı akıllı telefon platformu oluşturmak gibi bir hedefi vardı. Proje Ara’da, telefonun piline, işlemcisine ve kamerasına neredeyse her donanım düşerek, cihazın tamamını yükseltmek zorunda kalmadan kolayca ayrılabilir, değiştirilebilir ve özelleştirilebilir bir özellik bulunuyordu .

 

4. Google+

 

Google’ın başarısız iki sosyal platformunu izledik: 2010’da hizmete giren ve 2011’de emekli oluncaya kadar kısa bir yaşam süren “Buzz” ve 2008’den 2012’ye kadar hüküm süren “Google Friend Connect”. Eklenen iletişim özelliklerine yönelik orijinal girişimlere rağmen “Hangouts” ve kullanıcı odaklı redesigns, yoluyla kullanıcılara bağlamaya odaklanmış  Google’ın yenilenen sosyal ağı Google+, “Çevreler” Facebook ya da Twitter içerik paylaşımı ile rekabet edemedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir