Qualcomm, Broadcom’tan 130 Milyar Dolarlık Teklifi Reddetti

Qualcomm, Broadcom’tan 130 Milyar Dolarlık Teklifi Reddetti

Qualcomm, Broadcom tarafından geçen hafta sunulan teklifin değeri olan 130 milyar dolardan fazla değerli olduğuna inanıyor.

Yarı iletken ve telekomünikasyon işletmelerindeki iki şirket, Broadcom’un rakiplerinden birinin emici bir hale getirilmesi için rekor kıran bir anlaşma öne sürdüğü yönünde kısa sürede başlıklar yaptı.

Broadcom Qualcomm’u edindiyse, Intel ve Samsung’un ardındaki dünyanın en büyük chip üreticilerinden biri olurdu. Qualcomm, yine de, istenmeyen teklifle ilgilenmiyor.

Qualcomm Yönetim Kurulunun açıklamalarının bir parçası:

“Kurulun Broadcom’un önerisinin, Qualcomm’u mobil teknolojideki liderlik konumumuza ve geleceğimizin büyüme özelliklerine oranla önemli ölçüde düşük seviyede değerlendireceği oybirliği ile kabul edildi.”

Devam etmek gerekir ki, yarı iletken endüstrisinde, geleceğe hazırlanan hiçbir şirket yok.

Qualcomm, mobil cihazlara, İnternete, en uç bilgi işlemciliğe ve ağa büyük miktarda yatırım yapıyor. Bunun üzerine şirket, taşıyıcıları 4G’den 5G teknolojisine geçirmede çok çalışıyor.

Şirket gelecekteki olasılıkları konusunda kendini beğendiği için, teklif daha da yüksek olursa, Qualcomm’ın Broadcom’u muhtemelen dinleyeceği açıkça görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir