eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Apple’ın 2019 iPhone İçin Lazer Tabanlı 3B Sensör Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

Apple’ın 2019 iPhone İçin Lazer Tabanlı 3B Sensör Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

2017 iPhone X sadece yeni çıkmış ve herkes hala animoji yeniliklerine odaklanıyor ancak Apple’ın 2019 iPhone’uyla ilgili söylentiler zaten ortaya çıkıyor.

Bloomberg bugün Apple’ın 2019 telefonunun arka yüzü için yeni bir “3D algılayıcı” geliştirdiğini ve bu da şirketin gelişmekte olan genişletilmiş gerçeklik uygulamalarını ve hizmetlerini geliştirmek için kullanılacağını gösteren bir raporla çıktı.

Önerilen sistem, aygıttan lazerler ateşleyerek ve bir yansımanın bir derinlik haritası oluşturmak için ona geri dönmesi için gereken süreyi ölçerek çalışacaktır.

Benzer derinlik bilgileri, Apple’ın şimdiye kadar olduğu gibi ikili kameralar ve iPhone X’in önündeki çentiği süsleyen kızılötesi tabanlı FaceID sistemi vasıtasıyla elde edilebiliyor.

Google, en yeni Pixel 2 kamerasında çift ​​piksel kullanıyor bile. Ancak Apple’ın yeni sistemi muhtemelen çok daha hassas ve sağlam sonuçlar üretmek için geliştiriliyor.

Bloomberg, Apple’ın şu anda şirketin aklında olduğu 3D algılama sistemi için tedarikçiler kurduğunu ancak teknolojinin 2019 iPhone’u içine alacağının tamamen kesin olmadığını belirtti.

Rapordan çıkan sonuçlara göre, FaceID’in iPhone X’in ön yüzünde çalışmasına izin veren TrueDepth sensörlerinin kalması gerekiyor ve Apple, cihazın her iki tarafında 3D farkındalık kazandırmak için arka taraftaki 3D algılayıcının oluşturulması için çalışıyor .

Apple’ın ARKit, iOS cihazlarında bazı son derece etkileyici artan gerçeklik örneklerini şimdiden göstermiştir ve Apple’ın bu donanımın donanımına eklenerek bu avantaja bürünmesi mantıklıdır.

Zamanlama henüz kesin olmayabilir, ancak bu 3B sensör, Apple’ın Taptic Engine, A11 Bionic işlemci ve tüm FaceID sistemini içeren yeni kayıtlarına uygun olarak, ısmarlama iPhone’la birlikte uzun süredir devam eden yazılım liderliğini artırmak istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir