Petek Temizliği Yaptırmalı mıyım?

Petek Temizliği Yaptırmalı mıyım?

Tasarruf ve yüksek performans her tür kullandığımız ürün ve eşya için ihtiyaçken Petekler içinde son derece önemlidir. Petek Temizliği Yaptırmalı mıyım? sorusuna verilecek cevapta kesinlikle evettir. Kombilerden alabileceğiniz maksimum performans petek içlerinin temiz olması, sıcak suyun iyi bir akış sağlaması ile mümkündür ancak zaman içerisinde Peteğin dip kısımlarına biriken tortu ve pislikler nedeni ile balçık bir katman oluşmakta ve suyun devirdim yapmasını engellemektedir. Buda her ne kadar Kombiniz yüksek ısıda olursa olsun yeterli ısınmayı alamayacağınız ve yüksek fatura ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Petek temizleme yaptırarak sizlerde bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Peteklerde Alt kısımda Isınma Sorunu

Daire sahiplerinden en çok gelen soru ve şikayet peteğin alt
kısımlarından yeterli ısının gelmemesi yada alt tarafın hiç ısınmamasıdır. Petek temizliği sayesinde dibe çöken pislikle özel cihaz ve robotlar ile kolayca petek dışına çekilir ve ilk günkü gibi temiz bir peteğe sahip olursunuz. Kombi Petek temizliği düşünülenin aksine oldukça da uygun fiyatlara yapılmaktadır. İstanbul içinde bu tür sorunlarda hizmet alabileceğiniz oldukça fazla sayıda da deneyimli firma bulunmaktadır. Sizlerde evlerindeki peteklerinizi el teması ile kontrol ettiğinizde alt kısımlarında üst bölümde göre soğukluk hissediyorsanız sizin de peteğinizi temizletme vaktinizin geldiğini anlarsınız.

Robotla Petek temizleme

Petekler için manuel bir şekilde elle temizlik yapmak belki anlık yada günlük çözüm olacaktır ancak uzun vadeli çözüm hiç bir zaman sağlamayacaktır. Petek temizleme ile peteklerin havasının alınması da aynı şey hiç değildir. Bir çok daire sahibi peteklerindeki havayı alırken siyah yekte suyun eteğin içinde geldi görmektedir ve bu işlem sonrasında eteğini temizlediğini zannetmektedir ancak bu tamamen bir yanılgıdır. Tam bir temizlik için kesinlikle özel robotlar ile işlem yapmak gerekmektedir. Bu özel cihazlar peteklerin içinde dolaşan tüm suyu özel kimyasal pompalamak tahliye eder ve tertemiz bir sonuç elde etmemizi sağlar. İstanbul Petek temizliği için teknolojik cihaz ve özel robot kullanan bir çok işletme bulunmaktadır. Sizlerde mevsiminden önce bu temizlik işlemini yaptırırsanız hem soğuk geçen kış mevsiminde en iyi ısınmayı elde edersiniz hem de yüksek meblağlı faturalardan da kurtulmuş olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir